Li Andersson rauhanperiaatteineen väärässä

etulinjanmies

Nainen ja valtiotietoilijä Andersson on julkisuudessa esitellyt mammantyttö- ja mammanpoikaperiaatteitaan. YK oikeuttaa torjumaan kansainvälisten oikeusperiaatteiden vastaiset hyökkäilyt. NATO-kumppaniporukat ovat 4 kertaa hyökänneet minua vastaan. Venäjäseuralaisena voisi tiukan paikan tullen kysyä, voisiko Venäjä auttaa torjumaan NATO-porukoiden hyökkäilyt. Minua vastaan on hyökätty esplanadilla ja kodissani. Kerran pilasivat HKLn kuukausikorttini ja siten työvoimatoimistoon ilmoittautumiset. Mitään eivät kokoomuslaiset NATO-porukat korvanneet, vaan jatkoivat hyökkäilyään.

4

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SOS.kusetushallitus

      HALLITUS ASETTI VERONKEVENNYKSET JULKISEN TALOUDEN TASAPAINON EDELLE

      Talouspolitiikan arviointineuvoston arvio hallituksen talouspolitiikan linjasta on monelta osin kriittinen ja nostaa esiin osittain samoja huolenaiheita kuin vasemmistoliitto on esittänyt eduskunnassa.

      – Suomen harjoittamassa finanssipolitiikassa ei ole mitään järkeä. Kataisen hallitus kiristi finanssipolitiikkaa miljardeilla keskellä taantumaa ja talouskasvun käynnistyttyä Sipilän hallitus on hukannut liikkumavaransa hyvätuloisia suosivaan 1,5 miljardin veroaleen ja julkistaloudelle kalliiseen kikyyn, vasemmistoliiton puheenjohtaja Li Andersson toteaa.

      Neuvosto arvioi, että hallituksen oman julkisen talouden tasapainotavoitteen saavuttaminen edellyttäisi julkisen sektorin menojen pienentämistä tai tulojen kasvattamista 300 miljoonalla eurolla. Vuosiraportti nostaa esiin myös, että työllisyystavoitteen nostaminen 72 prosenttiin vaikuttaa hyvin epätodennäköiseltä ilman uusia toimenpiteitä.

      Finanssipoliittisen linjan lisäksi talouspolitiikan arviointineuvosto nostaa esiin sote-uudistuksen julkisia menoja kasvattavan vaikutuksen. Lisäksi koulutukseen ja tutkimukseen tehdyt leikkaukset vaarantavat pitkällä aikavälillä kasvua.

      – Arvion valossa voidaan mielestäni hyvin sanoa, että hallituksen politiikka on kokonaisuudessaan taloudellisesti ja inhimillisesti vastuutonta, Li Andersson sanoo.

      Arviointineuvosto toteaa, että sote‐menojen siirto kunnilta valtiontalouden kehyksiin voi säästötavoitteiden epäonnistuessa viedä tilaa muilta menoilta ja jopa vaarantaa kehysmenettelyn uskottavuuden.

      Li Andersson kommentoi Talouspolitiikan arviointineuvoston raporttia blogissaan: http://liandersson.fi/hallituksen-talouspolitiikan-4-ongelmaa/

    • TurvaVasuri

      Pienet vihreät NATO-miehet ovat siis hyökkäilleet uniisi?

      Kyllä sinun nyt pitää muuttaa asumaan tehtaankadulle rauta-aidan taakse, niin olet turvassa.

    • SOS.kyykytyshallitus

      Aktiivimallin vastustajien allekirjoituksia tuli kuukaudessa yli 140 800 ... Hyvä Suomen kansa

      Oikeistokyykyttäjien Sipilä-Orpo-Soini puntit tutisee jo. Kansa kun ei hyväksy heikoimpien rääkkäämistä! Porvarihallitus kaatuu omaan typeryyteensä ....

      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

      P.S. Kaikki mukaan perjantaina 2.2 Senaatintorille näyttämään porvarihallitukselle, mitä mieltä työväki on sen kyykytyspolitiikasta!

    • kermapyllyvasuri

      Li päätti jättää mielenosoituksen väliin.
      Siellä on kuulemma liikaa köyhiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      720
      2810
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      347
      2447
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      2232
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      39
      2226
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1818
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1349
    7. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1342
    8. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      70
      1223
    9. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      1200
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      6
      1163
    Aihe