Perussuomalaisten uusi tuleminen näyttää varmistuneen, Laura Huhtasaaren erinomaisen vaalituloksen ansiosta. Tätä suomen kansa on odottanutkin.
Uusi tuleminen.
12
180
Vastaukset
- Perinkyllästynyt
Kyllä jaksaa Jooko jankata, huh huh!
- antijooko
Taitaa aloittaja olla runninvinkkaaja, eikä kaimarunnilta.
- eilauraaikinä
Mikä noita persuja vaivaa? Luulevat tuolla kannatuksella pärjäävänsä eduskuntavaaleissa????
Tai no, turhaahan tuota kysyy, onhan nuo nähty ja kuultu, ja turhaksi todettu.
Siniset pesee nuo mennen tullen vuoden perästä.- Seonkansantahto
Jussi Halla-aho Pääministeriksi. Suomi on suomalaisten!
- Stoppersupöljäilylle
Kansan tahto on, että Jooko lopettaa tälle palstalle kirjoittamisen!
- turhaa-pelkoa-
Yritätkö väittää, että rkp ja ristilliset ovat ihan huuhaapuolueita pienillä kannatuksillaan. Kummasti ne vaan ovat keikkuneet hallituksissa, vaikka ovatkin vain apupuolueita. Perussuomalaisista vain yritetään tehdä kaikkien vastustajia, vaikka ne ovat ainoa puolue joka oikeasti ajattelee ensin Suomea. Perussuomalaisia pelätään siksi, kun ne muutti koko puoluekentän tässä vähän aikaa sitten, eikä vanhat puolueet ole siitä vieläkään toipuneet.
- Sivistymätönpöllö
Kannatan, että valvoja antaa porttikiellon jookolle tälle palstalle
- Persulainenkempele
Perussuomalaiset ovat niin valtavassa nousukiidossa, että suuri jookko haluaa tuoda julki tämän ilosanoman lukijoiden tietoon. Mainitsemisen arvoista on myös se, että Suomenkansa odottaa malttamattomana tulevia eduskuntavaaleja. Kaikki valvojatkin ovat yleisesti samaa mieltä, että tosiasiat on nyt viimeistään tuotava julkisuuteen. Tämänmoista yhteiskunnallista epäonnistumista ei voi enää salata. Muussatapauksessa se tulee monille liian suurena yllätyksenä ja se taas voi aiheuttaa kirjoittajan tai lukijan henkisen tilan heikkenemistä ja ilmenee erilaisina kielto ja rajoitusvaatimuksina. Yleisohjeena tuottakoon julki, että näitä ei kannata lukea jos on liian herkkä. Näitä lueskellessa kannattaa huomioida , että omavastuu lukiessa ja riskinotossa on yleensä 99% ja että se on yksinomaan lukijalla. Useimmiten se kuitenkin tulee esille hyvin positiivisena erimuodoissaan ja aiheuttaa suurta mielihyvää.
- Aapisjoukko
Yhdyn Suomenkansan yhdyssanojen henkiseentilaan!
- Äikänope
Ei voi, pois sulkea sitä mahdollisuutta että, oikeinkirjoitus säännöt, eivät ole, hallussa!
- YS-persujenkahdistus
Missä vaiheessa Vieremän Perussuomalaiset py:n perustaminen on, jota yhdistystä Kyyrö pystyynpani Huhtasaaren vaalikiertuetilaisuudessa Raatihuoneella.
- Vaalitulosvelvoittaa
Perussuomalaisten toiminan laajentuessa on tarkoitus joka kylälle perustaa oma yhdistys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807