Uusi tuleminen.

Kaimarunnilta

Perussuomalaisten uusi tuleminen näyttää varmistuneen, Laura Huhtasaaren erinomaisen vaalituloksen ansiosta. Tätä suomen kansa on odottanutkin.

12

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perinkyllästynyt

      Kyllä jaksaa Jooko jankata, huh huh!

    • antijooko

      Taitaa aloittaja olla runninvinkkaaja, eikä kaimarunnilta.

    • eilauraaikinä

      Mikä noita persuja vaivaa? Luulevat tuolla kannatuksella pärjäävänsä eduskuntavaaleissa????
      Tai no, turhaahan tuota kysyy, onhan nuo nähty ja kuultu, ja turhaksi todettu.
      Siniset pesee nuo mennen tullen vuoden perästä.

      • Seonkansantahto

        Jussi Halla-aho Pääministeriksi. Suomi on suomalaisten!


      • Stoppersupöljäilylle

        Kansan tahto on, että Jooko lopettaa tälle palstalle kirjoittamisen!


      • turhaa-pelkoa-

        Yritätkö väittää, että rkp ja ristilliset ovat ihan huuhaapuolueita pienillä kannatuksillaan. Kummasti ne vaan ovat keikkuneet hallituksissa, vaikka ovatkin vain apupuolueita. Perussuomalaisista vain yritetään tehdä kaikkien vastustajia, vaikka ne ovat ainoa puolue joka oikeasti ajattelee ensin Suomea. Perussuomalaisia pelätään siksi, kun ne muutti koko puoluekentän tässä vähän aikaa sitten, eikä vanhat puolueet ole siitä vieläkään toipuneet.


    • Sivistymätönpöllö

      Kannatan, että valvoja antaa porttikiellon jookolle tälle palstalle

      • Persulainenkempele

        Perussuomalaiset ovat niin valtavassa nousukiidossa, että suuri jookko haluaa tuoda julki tämän ilosanoman lukijoiden tietoon. Mainitsemisen arvoista on myös se, että Suomenkansa odottaa malttamattomana tulevia eduskuntavaaleja. Kaikki valvojatkin ovat yleisesti samaa mieltä, että tosiasiat on nyt viimeistään tuotava julkisuuteen. Tämänmoista yhteiskunnallista epäonnistumista ei voi enää salata. Muussatapauksessa se tulee monille liian suurena yllätyksenä ja se taas voi aiheuttaa kirjoittajan tai lukijan henkisen tilan heikkenemistä ja ilmenee erilaisina kielto ja rajoitusvaatimuksina. Yleisohjeena tuottakoon julki, että näitä ei kannata lukea jos on liian herkkä. Näitä lueskellessa kannattaa huomioida , että omavastuu lukiessa ja riskinotossa on yleensä 99% ja että se on yksinomaan lukijalla. Useimmiten se kuitenkin tulee esille hyvin positiivisena erimuodoissaan ja aiheuttaa suurta mielihyvää.


      • Aapisjoukko

        Yhdyn Suomenkansan yhdyssanojen henkiseentilaan!


      • Äikänope

        Ei voi, pois sulkea sitä mahdollisuutta että, oikeinkirjoitus säännöt, eivät ole, hallussa!


    • YS-persujenkahdistus

      Missä vaiheessa Vieremän Perussuomalaiset py:n perustaminen on, jota yhdistystä Kyyrö pystyynpani Huhtasaaren vaalikiertuetilaisuudessa Raatihuoneella.

      • Vaalitulosvelvoittaa

        Perussuomalaisten toiminan laajentuessa on tarkoitus joka kylälle perustaa oma yhdistys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4263
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe