Kävin ostamassa vaihteeksi suomalaista tavaraa. Työkaluja varten hankin Savopakin tekemiä vanerilaatikoita kun näytti hinta olevan kohdallaan.
Valitettavasti mainoskuvat eivät todellakaan vastaa sitä mitä varsinainen tuote on. Nimittäin laatikot on tehty kaikista huonolaatuisimmasta vanerista mitä löytyy eli oksia löytyy niin että sisälaatikkoa on täysin musta.
Pakon edessä ostin laatikon kun se oli ainoa jäljellä. Toivon vaan että firma parantaisi laatuaan eikäy myisi valheellisilla kuvilla tuotteitaan. Kaiken huipuksi ahne yrittäjä ei antanut mitään alennusta.
Näyttää edelleen siltä että suomalainen laatu on pääsääntöisesti ala-arvoista. Jatkossa suuntaan ostokset ulkomaille kun sieltä sentään saa laatua kun maksaa.
Savopakin vanerilaatikot - pettymys
2
1362
Vastaukset
- EiPakkomielteitä
Eli "valitsit" mielen pakottamana sadasta myydystä laatikosta sen, joka ei ollut kelvannut kenellekään muulle ja joka oli tarkoitus hävittää pois.
Mihin muuhun sinut pakotetaan päivittäin?- Aloitttaja
Ei siellä liikkeessä ollut kuin yksi laatikko tätä mallia.. Joudun korjaamaan sisälaatikon pohjaosan itse koska ei ole aikaa odottaa tai tilata muualta. Sitä paitsi ei ole mitään varmuutta että uusissa laatikoissa laatu olisi yhtään parempaa.
Savopakin laatu ei vaikuta hyvältä mutta eipä ole taitoa tai välineitä itse sen parempaa. Se on nyt vain niin että hyvälaatuista tavaraa ei Suomesta näytä saavan kohtuuhinnalla. Toisaalta kaikkea ei kannata tilata ulkomailta vaikka aina se mahdollisuu kannattaa tarkastaa kun Suomessa hintataso on korkeampi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M737370Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2004548Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn594267Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1404134Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584080HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen664056Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333599Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602908Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty592554Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka372396