Hyi, kuin ihmiset osaavat olla julmia

mikä tuota intiaakin oikeen vaivaa. Ihme sairaita ukkoja sielläki viipottaa. Inhottaa tommonen.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201801302200706127_ul.shtml
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaakohan uhrata edes omia kallisarvoisia ajatuksia Intian kansalaisten hyväksi.

Joku kertoi minua ilahduttavan asian, että tehdä joku oma pienikin elokuva, meidän elokuvajuttu, on niin pitkä.

Eli joitain tyttöjäkin mukaan keksimään idean, mitä ehdotin "Paha pappi ja Salaiset Eläimet".
- Sellainen palaveri sitten että: kuuntelette toisten ideoita ja päätätte että minkälainen.

Aamulla vilkaisin tuon aika hyvän vanhan elokuvan uudestaan, Doc, 1971, "Doc"-Hollidayn tarinaa kertova juttu on aivan hyvä juttu tuo. Katson todella paljon elokuvia.

Palaveriin menee, tuo tuliaiseksi uuden hesarin ja korttipakan, että voi huviksi pelata jos ideat loppuvat kesken.

Äänestä

Kyllä olisi teloitus paikallaan tuollaisen teon tekijälle.
En voi ymmärtää, en voi hyväksyä. Tuollaisen olion ei kuulu saada elää maan päällä.

Äänestä

Pitkä kärsimys parempi tuomio kuin teloitus. Tuskin saa tukea keltään ton jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päässävikaa kirjoitti:

mikä tuota intiaakin oikeen vaivaa. Ihme sairaita ukkoja sielläki viipottaa. Inhottaa tommonen.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201801302200706127_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu