Nissan qashqai taitaa olla aika huono ajettava? Ajaa töryyttävät aina max.70km/h nopeutta olipa vaikka satasen rajoitus.
Nissan qashqai
13
1232
Vastaukset
- täysityydytys
Mitta niissä on ihana pakoputki, kunhan muistaa rasvata sen anal-lubella!
- pakkoolla
Aloittajalla paska auto, kun ei pääse ohi.
- körökörö
Näissä poronpulkissa on niin iso mittarivirhe,että ne kaikki pitäisi viedä säädettäväksi,koska ne voi näyttää jopa kymmenen kilometriä suurempaa nopeutta,kuin todellisuudessa on.
- RiisikippoDatsuni
Nissaneihin on yleensäkin asennettu sellainen nopeudenrajoitin että kulkevat aina vähintäänkin 10-20 km/h alle vallitsevan rajoituksen. Vai oletteko koskaan nähnyt muun liikenteen tahdissa liikkuvan Nissanin?
- Nissanmies1.1
Kateelliset puhuu. Nissan qashqai on varmaan paras auto suomen yleisille teille.
- subbaru
joo kyllä Nissanillakin pääsee mutta eivät ole huonoja toyota rav4 ja subaru forester . itellä forester ja ihan ok peli
- tekotaitoariittää
Japsien vain pitäisi ottaa mitat pohjolan pojista,niin osaisivat tehdä autot riittävän tilaviksi. Monessa mallissa tarvitaan akropatiaa,että sopii kuski ovesta ja muutenkin porukka sisälle autoon.
- Uusi-Skodisti
Skoda on täydellistä ylivoimaa. Japsien riisikupeilla ei tee yhtään mitään.
- 848329
Täällä on taas pikkupojat päässeet palstalle. Eikö näille reppanoille ole omaa vaikka leikkiauto osastoa , että saisivat kinataan keskenaan.
- munatpoikki
Poikkeuksellinen tapaus Nurmeksessa: Miehen epäillään käyttäneen alaikäistä hyväkseen 10 vuotta
RIKOS JULKAISTU 15.02.2018 09:22
AOP poliisi kuvitus 1.03749250
Poliisi kuvailee tapausta poikkeukselliseksi, ja vakavaksi lajissaan.
All Over Press
Pohjois-Karjalassa lapsen törkeästä seksuaalisesta hyväksikäytöstä epäillyn miehen tapaus etenee syyteharkintaan, kertoo Itä-Suomen poliisi.
Epäillyt rikokset ovat tapahtuneet Nurmeksessa ja Venäjällä lähes yhtäjaksoisesti vuosina 2006–2016.
Rikoksesta epäiltynä on 46-vuotias mies, joka kuuluu alle 18-vuotiaan nuoren naisen lähipiiriin. Epäilty on ollut vangittuna joulukuusta lähtien.
Uhri on ollut reilusti alle 10-vuotias teon alkaessa. Tutkinnanjohtaja rikoskomisario Simo Hämäläinen kertoo MTV Uutisile, että tutkinta ei ole tavanomainen, vaikka vastaavan kaltaisia juttuja aika ajoin tulee tutkittavaksi.
– Voisi kuvata poikkeukselliseksi jutuksi. Sekin kertoo, että epäilty on ollut vangittuna koko esitutkinnan ajan, ja on yhä. Seksuaalirikokset ovat aina vakavia, mutta tämä on vakava myös rikoslajissaan. Ainakin poikeuksellisen pitkäkestoinen, hän kommentoi.
Poliisi ei kerro nuoren naisen ja epäillyn suhteesta tarkempia yksityiskohtia asianomistajan nuoren iän vuoksi.
Tutkinnan alkuvaiheessa viranomaiset suunnittelivat yhteistyötä Venäjän viranomaisten kanssa, mutta lopulta saatujen todisteiden ansioista maiden välistä yhteistyötä ei asiassa tarvittu. Myös rikoksen Venäjällä tapahtunet osat käsitellään Suomessa.
Tapaus lähtee syyteharkintaan Itä-Suomen syyttäjänvirastoon. - eioleihminen
Sehän on itä-kaupungin ruskea maastoauto mies Nissan Qashqai venäläinen,joka on pedofiili.Painuisi pedofiili vittuun täältä tai voi sattua onnettomuuksia
- Näkymätönlista
Tyyppiviat. Eri automalleissa on kullekin mallille tyypillisiä vikoja. ... Kannattaa varmistua, onko autosta korjattu listan sisältämiä vikoja vai onko korjaus vielä edessä.
- Korttipois
Erään mustan Nissanin kuski hoipertelee ja kaatuilee sairauskohtauksissa. Autokin hoipertelee laidasta laitaan tiellä. Mitenhän kauan menee kun johonkin rysähtää, ja syyttömät kärsii?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812