Siniset ja perjantai

tervepämenoa

Sunnuntaina perussuomalaiset saivat äänestäjiltä Laura Huhtasaaren myötä loistavan kannatuksen äänestäjiltä. Keskusta ja demarit jäivät taakse mennen tullen.
Perjantaina on vuorossa kannanotto sinisten, Lindströmin ja Mattilan aktiivimalliin. Vaikka siniset on pelkkä hallituksen apupuolue, on ammattijärjestöjen ja kansalaisten tuomio kuitenkin selvä. Viime kesänä alkanut mahalasku jatkuu ja kiihtyy.

4

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinisilläkin alkaa näkymään gallupeissa nousua, nyt kannatus 2,7%.

      Jos talous kasvaa niinkuin ennusteet lupaavat, 2019 eduskuntavaaleihin voi olla hyvä lähteä hallitusasemasta. Siniset saavat nyt paljon näkyvyyttä, ja hyvä talouskehitys nähdään myös heidän aikaansaannoksenaan. Oikeastaan Siniset olivat avainasemassa siinä että hallitus pysyi toimintakykyisenä ja rohkeita pöätöksiä saatiin aikaiseksi.

      • Totuudepuhuja

        Älä höpötä hölmöjä. Siniset ei oo saanut aikaan kuin negatiivisia otsikoita.


    • alkkari61

      Nyt Zoini nuoleskelee hillotolpalla ei kuulu ääntäkään..
      Siniset on täysSUSI apupuolue, jossa TammenTERHO laukoo sammakoita Teuvon tavoin.
      Puolustelee aktiivimallia, vaikka itse on ns. suojatyöpaikassa... ....

    • alkkari61

      AI NIIN ...Ensi eduskuntawaaleissa tulee murskatappio...sinisille....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      902
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe