veronmaksajien rahoilla.
Mielenosoitus oli veronmaksajia vastaan !!!!
Mielenosoitus oli veronmaksajia vastaan !!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
millä muulla ne paskaloiset olisivat muuten matkustaneet.
mielestä heillä on vain oikeuksia ei velvoitteita ollenkaan.
Paskaporukkaa.
Vaikka olen itsekin sitä mieltä, että tuo perjantain touhu oli suoraan sieltä minne aurinko ei paista niin eivät nuo yllä olevat aikaisemmat mielipiteetkään ole muualta kotoisin.
Jos ei ole oikeaa sanottavaa niin kannattaa olla kuin kunnon suomalainen, hiljaa!
Työllistämiselle pitää antaa mahdollisuuksia eikä pyrkiä sitä estämään. Ei tainnut montaakaan työpaikkaa syntyä perjantain vouhotuksesta. Parempi olisi ollut pitää talkoot työttömien hyväksi, ostaa talkoon tuotolla sitten vaikka koulutusta ja työpaikkoja lisää yrityksiin joilla on vaikeuksia saada rekrytoitua henkilökuntaa. Koulutustahan niihin tarvitaan kuten uutiset ovat kertoneet!
perseestä, eikä totta ?
Yo mielipiteessäni on faktaa enemmän kuin mihin ay mafiosot ovat 10 viime vuoden aikana yhteensäkään saaneet sanottua tai kirjoitettua.
Siinä on oppia heillekin jotka komukeinoin pyrkivät asioitaan hoitamaan. Komukeinothan vievät vain kurjuuteen kuten jokainen joka ei ole sokea on jo nähnyut.
Sipilän hallituksessa porvarikeinot on nähty.
Ei yhtään uutta työpaikkaa. Rikkaille verohelpotuksia on tullut. Veronkierto lisääntyy.
Mielenosoitus on askel muutosta parempaan suuntaan.
Ei+ole+olemassa+sen+enempää+porvarikeinoja+kuin+porvareitakaan,+ne+kuuluvat+jonnekin+1500+luvulle+jos+oikein+muistan.+Nyt+pitää+tosin+noudattaa+porvarillista+talouspolitiikkaa+koska+se+on+ainoa+jolla+ihmiskunta+on+ainakin+lähelle+hyvinvointia+yltänyt.
Ei+ole+edes+tarkoituksen+mukaista+yhteiskunnan+alkaa+työllistämään+ketään+muutoin+kuin+tarpeeseen+yhteiskunnan+pyörimiseksi.+Yksityinen+sektori+on+se+jonka+meistä+pääosan+pitää+työllistää+ja+se+sen+tekeekin+jos+annetaan+mahdollisuus.
Mahdollisuus+taas+syntyy+kilpailukyvystä+sekä+innovaatioista+joita+siellä+sinunkin+puolellasi+aitaa+saa+tehdä+ja+muudä+yrityksille+jos+ei+halua+omaa+yritystä+perustaa.+Minä+perustin+kun+työkaverini+kanssa+pähkäilimme+erään+asian+kanssa+ja+aloimme+miettiä+siihen+ratkaisua.+Me+sen+kehitimme++-70+luvun+loppupuoliskolla+ja+se+työllistää+perustamaamme+yritystä+edelleen+eli+innovointi+kannattaa.
Meillä+on+hyvin+vähän+rikkaita+jos+raharikkaudesta+puhutaan,+he+todella+maksavat+veroja+jo+parhaillaankin+lisäansiosta+yli+50%+joten+jo+se+on+rajoittava+tekijä,+kuka+viitsii+työskennellä+ilman+kunnon+korvausta,m+ei+niitä+AKT:nkään+heppuja+ilman+saa+töihin+vaikka+heidän+työnsä+on+varsin+vähän+älynlahjoja+vaativaa.
Tuossa+välissämme+on+taas+ollut+tohelo+joka+ei+pysy+asiallisena+ja+niinpä+viesti+on+pantu+roskiin.+Miksi+te+komuloiset+ette+opi+ajattelemaan?
MUKAINEN-VIESTI;
"Olet siis veroilla elätetty paskaloinen."
Minä perustin kun työkaverini kanssa pähkäilimme erään asian kanssa ja aloimme miettiä siihen ratkaisua. Me sen kehitimme -70 luvun loppupuoliskolla ja se työllistää perustamaamme yritystä edelleen eli innovointi kannattaa.
Taidatte olla nappikauppias kun vieläkin pidätte yllä 400 000 työttömien armeijaa. Hopi hopi innovoimaan tai olette pelkkä lusmu jos ette pysty parempaan.
Yksityinen sektori on pitänyt yllä noin 20 vuottaa korkeaa 400 -500 000 työttömien armeijaa. Loppuiko yksityiseltä puolelta tahto vai keinot vai äly.!
Jos oikein fiksu olisit niin lainattu teksti laitetaan aina "lainausmerkkeihin" tai kirjoitetaan Lainaus alkaa - ---- Lainaus loppuu. Silloin lukijan ei tarvitse arvailla mikä on sinulta ja mikä lainattua! Onko moinen sivistyksen siivu livahtanut ohitse?
Ei yksittäinen pienyritys vaikka tulosta tekeekin voi satoja tuhansia työllistää vaan siihen tarvitaan niitä kymmeniä tuhansia yrityksiä jotka ay mafian tohelointi kaatoi uudelleen perustettavaksi.
Siksi onkin palkkoihinnja muuhun ylimääräiseen käyutettävä rahaa säästeliäästi jotta uusia pääomia syntyy ja voisit sinäkin innovoida jonkun tuotteen jota sitten perustettava yritys alkaisi valmistaa.
Jos mokaa kuten ay mafia niin korjaaminen vaatii vähäntään saman ajan kuin alasajolin eli reilut 10 vuotta. Vielä on huomioitava etteä mafia edelleenkään pistä tikkuakaan ristiin vaan uhkailee lakoilla. Todella tyhmää porukkaa. Mitään eivät itse saa aikaan talouden saralla mutta haitata haluavat kaikin voimin.
paskasakkia ei pysty työllistämään kukaan, ei edes kommunisti.
Leninhän sanoi aikoinaan; "vaihtaisin Jack Londonin 10 kommunistiin, jos voisin".
Ei voinut ja sitten kommunismi teki konkurssin NL:ssa.
Loput voit lukea historian kirjoista jos osaat.
Tarvitsette työkollektiivia yhtiösi tueksi. Työllistitte muutamia.
Ansioituneet kapitalistit nauravat nappikauppiaille. Heistä parhaimmat työllistävät tuhansia jopa miljoonia. He ovat aivan eri yhteiskuntaluokkaa ja kykyisiä kuin te.
Tunari pyörii yökaudet pienen pajansa ympärillä koska ei kykene muuhun.
On ansiokasta työllistää itsensä, vielä ansiokkaampaa on työllistää siinä ohessa muutama muukin, niistä joilla ei kyky riitä itseään työllistämään.
Väitän jokaisen yrittäjän lähteneen pienestä liikkeelle, jos isosta lähdetään on siinä suuri joukko sijoittajia mukana.
Tiedätkö miksi?
Lue Londonin romaani Rautakorko.
Olette kuitenkin mitätön "saatanan tunari". Suu suuri - leuka pieni.
Työläisen käpälät kouraanne suuremmat.
Ihanko itse keksit?