Missä on Matti Putkonen kun työväki plus työttömät ovat tapetilla?
"Työvän puolue Perussuomalaiset"
Kartalloko
8149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mee too.
Siniset persut siirtyi Kokoomuksen ja Kepun joukkoihin sodassa työläisiä ja työttömiä vastaan.
Aktiivimallin kannatus on muka sosialistien ja kommunistien salaliitto porvarihallitusta vastaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15172636/timo-soinin-ja-sinisten-salaliittoteoria
Putkonenhan käytöksen takia savutsettiin ulos työväenpuolueesta.
Liittyi politiikan sekundasakkiin.
Mikä v.tun työnäenpuolue.
Persut on sado-masokistinen puolue. Johto on oikeistolainen ja kannattajat pienituloisia. Toteutuu jing ja jang, täydentävät toisiaan.
Jengi on nykyään hevi on OK.
Kauas karkasi näiden nykyisten Sinisten aate työväen puolue ajatuksesta. Tuli täysin laitasia oikeistolaisia jotka ajavat juuri vastapuolen asioita. Köyhän aate jäi perussuomalaisilta kun hallitus jakkarat saatiin alle ja palasi kun heidät syrjäytettiin ja osa loikasi rveistä perustaen hallituksessa oman ryhnittymän Siniset. Ei ole pahempaa aatteen murrosta Suomessa nähty.
Monasti on millon mikäkin taho julistautunut työväen puolueeksi .Taisi se Kokkomuskin olla työväen asialla taannoin ,vaikka on suoranaisesti Ek eli elinkeino elämän asialla.
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074118975/Kokoomus aikoo jatkaa tyovaenpuolueen teemalla
Pohjattomia poliitisia akendoja voi kyllä esittää vaaliteemoina,sitä ei valvo kukaan muuta kuin kuulija. Tosiasia on että työväen puolue voi olla vasta kun on liittotasolle surat suhteen puolueella ja puolue esitttää liittotasoilta suoraan tulleita työelämän ongelmia eduskunnassa ja valvoo työtätekevien ammattiryhmittymien etua eduskunassa ,sekä suorastaan valvoo työläisten etua arjen kyysymyksissä ,kuten mm.päivähoito ,työttömyys turva,veroaste jne jne ..
Tällainen eturyhmittymä poliittisesti puuttuu tyystin palkansaajilta .Työnantajapuolella Ek:lla on tällainen poliittinen edunajo kunnossa Kokoomuksen kautta. Työväen asialla oleviksi puolueiksi sensijaan julistautuu pohjattomasti kuka milloinkin vaalien alla.
Teistä kukaan (Lukuunottamatta) muutamaa poliisikansanedustajaa ei uskaltanut pistää "isä aurinkoiselle" kampoihin. Asia oli helvatin tärkeä, mutta pelko perseessä pysyitte johtajan mielipiteen takana. Työläisiä nöyryyttäen.