"Työvän puolue Perussuomalaiset"

Missä on Matti Putkonen kun työväki plus työttömät ovat tapetilla?
8149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mee too.

Äänestä

Putkonenhan käytöksen takia savutsettiin ulos työväenpuolueesta.
Liittyi politiikan sekundasakkiin.

Äänestä

Mikä v.tun työnäenpuolue.

Äänestä

Persut on sado-masokistinen puolue. Johto on oikeistolainen ja kannattajat pienituloisia. Toteutuu jing ja jang, täydentävät toisiaan.

Äänestä

Jengi on nykyään hevi on OK.

Äänestä

Kauas karkasi näiden nykyisten Sinisten aate työväen puolue ajatuksesta. Tuli täysin laitasia oikeistolaisia jotka ajavat juuri vastapuolen asioita. Köyhän aate jäi perussuomalaisilta kun hallitus jakkarat saatiin alle ja palasi kun heidät syrjäytettiin ja osa loikasi rveistä perustaen hallituksessa oman ryhnittymän Siniset. Ei ole pahempaa aatteen murrosta Suomessa nähty.

Monasti on millon mikäkin taho julistautunut työväen puolueeksi .Taisi se Kokkomuskin olla työväen asialla taannoin ,vaikka on suoranaisesti Ek eli elinkeino elämän asialla.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074118975/Kokoomus aikoo jatkaa tyovaenpuolueen teemalla

Pohjattomia poliitisia akendoja voi kyllä esittää vaaliteemoina,sitä ei valvo kukaan muuta kuin kuulija. Tosiasia on että työväen puolue voi olla vasta kun on liittotasolle surat suhteen puolueella ja puolue esitttää liittotasoilta suoraan tulleita työelämän ongelmia eduskunnassa ja valvoo työtätekevien ammattiryhmittymien etua eduskunassa ,sekä suorastaan valvoo työläisten etua arjen kyysymyksissä ,kuten mm.päivähoito ,työttömyys turva,veroaste jne jne ..

Tällainen eturyhmittymä poliittisesti puuttuu tyystin palkansaajilta .Työnantajapuolella Ek:lla on tällainen poliittinen edunajo kunnossa Kokoomuksen kautta. Työväen asialla oleviksi puolueiksi sensijaan julistautuu pohjattomasti kuka milloinkin vaalien alla.

Äänestä

Teistä kukaan (Lukuunottamatta) muutamaa poliisikansanedustajaa ei uskaltanut pistää "isä aurinkoiselle" kampoihin. Asia oli helvatin tärkeä, mutta pelko perseessä pysyitte johtajan mielipiteen takana. Työläisiä nöyryyttäen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kartalloko kirjoitti:

Missä on Matti Putkonen kun työväki plus työttömät ovat tapetilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu