Hölmöläiskansa tämä Suomi

HölmölässäOllaan

Olen tullut siihen tulokseen, että suomalaiset ovat sittenkin melkoisia ääliöitä. Hölmölaiskansaa. Toisin sanoen suurinosa kansasta on niitä joilla hissi ei nouse kuin ensimmäiseen kerrokseen ja on se pieni osa kansasta joitten hissi nousee ylimpään kerrokseen he eivät pysty vaikuttamaan mihinkään.
Suomi menee tällä menolla kehitysmaaksi mutta sitä tämä hölmöläiskansa ei tajua.

12

1888

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VoikoTuotaVäittää

      Me seniorit muistamme presidentti J.K. Paasikiven ja hän oli aikanaan oikea presidentti.
      Presidentti Paasikivi totesikin aikoinaan: "Suomen kansa, tyhmä kansa."

    • HölmölässäTulevaa

      Suomessa on tätä nykyä vallassa anarkistivasemmistoinen päättäjistö eli nämä päättäjämme ovat pelkkiä aisankannattajia. Täällä hölmölässä sateenkaartilaiset ja feministit he määräävät mitä hallituksen aisankannattajien pitää tehdä ja juosta näitten käskytettävinä.
      Seuraavat eduskuntavaalit silloin se äänestystulos tarkoittaa että tämä maa on menetetty anarkisteille ja koko maa painuu täyteen kaaokseen.

    • SuomiSuomalaisille

      Suomessa leipäjonot vain pitenevät ja tänne haalitaan lisää maahantunkeutujia joita sitten hoivataan veronmaksajiemme piikkiin ja näille sitten lisäksi on ilmaiset terveyspalvelut ohituskaistoillaan. Hölmöydenhuippua edustaa sekin, että edes laittomasti täällä oleskelevia lorvailevia ei enää poisteta maasta vaan hekin elätetään verovaroillamme?
      Ehdottaisin nyt yleislakkoa miksi kansan pitää osallistua elättämään kaikenmaailman lomailijoita ja rosvoja mikä velvollisuus meillä siinä on?

      • pudotettu

        Haluaisin olla maahanmuuttaja, saisin paremman eläkkeen.


      • SeOnHelppoa
        pudotettu kirjoitti:

        Haluaisin olla maahanmuuttaja, saisin paremman eläkkeen.

        Ei niin vaikeaa tulla maahanmuuttajaksi menee kauppaan ja ostaa ruskeaa lankkia sitä sitten naamaan ja paperit saunanpiisiin sitten vain menee molottamaan viranomaisille niin saat ilmaisen elämän täällä hölmölässä.


    • HölmölässäEletään

      Laitetaan rajat tälle poliitikkojen hölmöydelle ja otetaan laki omiinkäsiin muuten koko maamme menee perikatoon ja vaipuu anarkiseksi paskavaltioksi.

    • HölmölässäOllaan

      Hallitus toimii vajaan vuoden vielä, arvio 3.7 miljardia on jo pakolaisille kulutettu.
      Olisiko tuolle rahalle ollut parempi sijoituskohde omat köyhät ja lapsiperheelliset?
      Mitä hyvää nuo maahamme lorvailemaan tulleet ovat saaneet aikaan ?

    • Pössö

      Ihmiselinikä on 73 vuotta. ensimmäiset 24vuotta menee kasvaen ja opiskellen.
      Seuravat30 vuotta menee lapsia ja opiskeluja ja asuntovelkoja maksellen.
      Mitä jää jäljelle,19 vuotta,ansiosidonnaisella ja eläkeellä oleillen.
      Aika hölmö kansa.!!!!!!!Saa tämän elämän toisinkin menemään.
      Ensimmäiset 30 vuotta menee laimeita huumeitä käyttäen.seuraavat 30 vuotta mene
      kovi huumeita käyttäen,Näiten 60 vuoden elinaikana voi sitten yhteiskuntaa kiusata
      ja alkaa nauttimaan niin sanotusta ansaitusta Kansaneläkeestä.

    • EetuSavostaTielä

      Minä olen juonut ikäni viinaa ja syöny lenkkiä ja ikää on vajaa 80 v mitä tässä enää muuta voisi toivoa kun kaikki ollu pelkkää laulua ja naisia polvella. Joskus oon käyny virkitäytymässä Eestissä ja on siellä mukavia maatuskoi ja aina ovat hyvänä pitäneet ja juomista ei ole ollu puutetta.
      Vielä tässä tomerammaksi alan, meinasin ja mennä kattomaan entisiä tanhupaikkoja tuonne Venäjälle Karjalaan sielä on entiset kotiseuvut on sielä Olga Boritskoova jota vielä rakastan.

    • EettuSavostaTielä

      Hölmö on se joka töitä pelkää minä olin semmonen kiertokoulusta just selviny niin piti lähtee savotoille ja siellä sitä piti rehkiä pimmeestä pimmeelle ettei siinä muuta kuin läskisoossia naamaan ja pehkuihin jotta jakso aamul savottaan. Vieläkii miel tekis mettätöihi mutta eihän ne huoli kun konneet tekkee ne työt metissä nykysin. Kova on kunto vielä ja oon aina ollu perso viinalle ja naisille ne on semmoset liäkkeet jotta pittää ukon kunnossa ja Olga lupas tulla käymään että ei siinä mittää pannaan hetakan resorit valittamaa ja otetaan Olgan tuomia juomia että myö sitte pietäänkin oikein ikävee kunnolla.

    • EetuSavostaTielä

      Moi seniorit ja muut vanhukset myö Olgan kaa ollaan mökissä ja kahvin sekkaan lorautellaan vahvennuksia että ei tiellä meillä surra poliittisia kömmähyksiä.
      Olga toi tuomisina mahorkkaa ja tässä myö tuprutellaan ja välistä tuossa hetekalla kieriskellään ja pussaillaa meilä on rakkautta ja suvaitsevaitsuutta vaikka muile opiksi antoo.

    • EetuSavostaTielä

      Moi tieltä mökiltä oon Olgan kansa käyny saunassa ja polttelemme nyt mahorkaa tuvassa ja kohta keitellää saijjut. Elämä on mukavaa tielä kun sen oikein ellää.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      9
      1044
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      976
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      949
    4. 56
      945
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      822
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      47
      802
    7. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      162
      743
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      721
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      66
      697
    10. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      53
      635
    11. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      596
    12. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    13. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      556
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      531
    15. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    16. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      500
    17. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      53
      466
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      453
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      418
    Aihe