Hölmöläiskansa tämä Suomi

HölmölässäOllaan

Olen tullut siihen tulokseen, että suomalaiset ovat sittenkin melkoisia ääliöitä. Hölmölaiskansaa. Toisin sanoen suurinosa kansasta on niitä joilla hissi ei nouse kuin ensimmäiseen kerrokseen ja on se pieni osa kansasta joitten hissi nousee ylimpään kerrokseen he eivät pysty vaikuttamaan mihinkään.
Suomi menee tällä menolla kehitysmaaksi mutta sitä tämä hölmöläiskansa ei tajua.

12

1850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VoikoTuotaVäittää

      Me seniorit muistamme presidentti J.K. Paasikiven ja hän oli aikanaan oikea presidentti.
      Presidentti Paasikivi totesikin aikoinaan: "Suomen kansa, tyhmä kansa."

    • HölmölässäTulevaa

      Suomessa on tätä nykyä vallassa anarkistivasemmistoinen päättäjistö eli nämä päättäjämme ovat pelkkiä aisankannattajia. Täällä hölmölässä sateenkaartilaiset ja feministit he määräävät mitä hallituksen aisankannattajien pitää tehdä ja juosta näitten käskytettävinä.
      Seuraavat eduskuntavaalit silloin se äänestystulos tarkoittaa että tämä maa on menetetty anarkisteille ja koko maa painuu täyteen kaaokseen.

    • SuomiSuomalaisille

      Suomessa leipäjonot vain pitenevät ja tänne haalitaan lisää maahantunkeutujia joita sitten hoivataan veronmaksajiemme piikkiin ja näille sitten lisäksi on ilmaiset terveyspalvelut ohituskaistoillaan. Hölmöydenhuippua edustaa sekin, että edes laittomasti täällä oleskelevia lorvailevia ei enää poisteta maasta vaan hekin elätetään verovaroillamme?
      Ehdottaisin nyt yleislakkoa miksi kansan pitää osallistua elättämään kaikenmaailman lomailijoita ja rosvoja mikä velvollisuus meillä siinä on?

      • pudotettu

        Haluaisin olla maahanmuuttaja, saisin paremman eläkkeen.


      • SeOnHelppoa
        pudotettu kirjoitti:

        Haluaisin olla maahanmuuttaja, saisin paremman eläkkeen.

        Ei niin vaikeaa tulla maahanmuuttajaksi menee kauppaan ja ostaa ruskeaa lankkia sitä sitten naamaan ja paperit saunanpiisiin sitten vain menee molottamaan viranomaisille niin saat ilmaisen elämän täällä hölmölässä.


    • HölmölässäEletään

      Laitetaan rajat tälle poliitikkojen hölmöydelle ja otetaan laki omiinkäsiin muuten koko maamme menee perikatoon ja vaipuu anarkiseksi paskavaltioksi.

    • HölmölässäOllaan

      Hallitus toimii vajaan vuoden vielä, arvio 3.7 miljardia on jo pakolaisille kulutettu.
      Olisiko tuolle rahalle ollut parempi sijoituskohde omat köyhät ja lapsiperheelliset?
      Mitä hyvää nuo maahamme lorvailemaan tulleet ovat saaneet aikaan ?

    • Pössö

      Ihmiselinikä on 73 vuotta. ensimmäiset 24vuotta menee kasvaen ja opiskellen.
      Seuravat30 vuotta menee lapsia ja opiskeluja ja asuntovelkoja maksellen.
      Mitä jää jäljelle,19 vuotta,ansiosidonnaisella ja eläkeellä oleillen.
      Aika hölmö kansa.!!!!!!!Saa tämän elämän toisinkin menemään.
      Ensimmäiset 30 vuotta menee laimeita huumeitä käyttäen.seuraavat 30 vuotta mene
      kovi huumeita käyttäen,Näiten 60 vuoden elinaikana voi sitten yhteiskuntaa kiusata
      ja alkaa nauttimaan niin sanotusta ansaitusta Kansaneläkeestä.

    • EetuSavostaTielä

      Minä olen juonut ikäni viinaa ja syöny lenkkiä ja ikää on vajaa 80 v mitä tässä enää muuta voisi toivoa kun kaikki ollu pelkkää laulua ja naisia polvella. Joskus oon käyny virkitäytymässä Eestissä ja on siellä mukavia maatuskoi ja aina ovat hyvänä pitäneet ja juomista ei ole ollu puutetta.
      Vielä tässä tomerammaksi alan, meinasin ja mennä kattomaan entisiä tanhupaikkoja tuonne Venäjälle Karjalaan sielä on entiset kotiseuvut on sielä Olga Boritskoova jota vielä rakastan.

    • EettuSavostaTielä

      Hölmö on se joka töitä pelkää minä olin semmonen kiertokoulusta just selviny niin piti lähtee savotoille ja siellä sitä piti rehkiä pimmeestä pimmeelle ettei siinä muuta kuin läskisoossia naamaan ja pehkuihin jotta jakso aamul savottaan. Vieläkii miel tekis mettätöihi mutta eihän ne huoli kun konneet tekkee ne työt metissä nykysin. Kova on kunto vielä ja oon aina ollu perso viinalle ja naisille ne on semmoset liäkkeet jotta pittää ukon kunnossa ja Olga lupas tulla käymään että ei siinä mittää pannaan hetakan resorit valittamaa ja otetaan Olgan tuomia juomia että myö sitte pietäänkin oikein ikävee kunnolla.

    • EetuSavostaTielä

      Moi seniorit ja muut vanhukset myö Olgan kaa ollaan mökissä ja kahvin sekkaan lorautellaan vahvennuksia että ei tiellä meillä surra poliittisia kömmähyksiä.
      Olga toi tuomisina mahorkkaa ja tässä myö tuprutellaan ja välistä tuossa hetekalla kieriskellään ja pussaillaa meilä on rakkautta ja suvaitsevaitsuutta vaikka muile opiksi antoo.

    • EetuSavostaTielä

      Moi tieltä mökiltä oon Olgan kansa käyny saunassa ja polttelemme nyt mahorkaa tuvassa ja kohta keitellää saijjut. Elämä on mukavaa tielä kun sen oikein ellää.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      278
      26781
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      47
      2265
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      199
      1586
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      150
      1508
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      30
      1248
    6. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      30
      1060
    7. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      998
    8. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      922
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      84
      831
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      82
      786
    Aihe