Talvitienhoito

Onko sitä enään ollenkaan. Eurajoen ympäristötiet on kuin perunapeltoa. Auramiehet istuu kotona ja vetää kaljaa naamaa kun tarttis olla auraamassa. Saatana että että ottaa pattiin kun auto hakkaa niin että hampaista paikat putoo. Tiet on niin uraisia että 40km/h uskalta ajaa. Tietkarhu on täysin kuollut sukupuuttoon tällä aluella. Tietty kun urakoitisija on Lemminkäinen , saatanan huijarifirma. Tarjoo palvelujaa alihintaa ja sitten ei hoideta hommia. Odotetaan että kolisee. tai joku kuolee. Perkeel että ottaa pattiin.
182806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Eurajoen kunnan työntekijät painaa hommia omissa firmoissaan. Missään muualla ei ole sallittua. Kenkää ja Heti!

Äänestä
  • Pitääkö paikkansa? Nyt sitten uusi kunnanjohtaja ottaa lusikan kauniiseen käteen ja tarkastaa Asian. Maksanko minä todellakin kunnallisveroja sellaiseen kuntaan, jossa kunnan työntekijät painavat oman firman nimissä töitä, ei voi mitenkään valvoa tekevätkö vielä kunnan työajalla laskutettavia töitä?!

    Jos pitää paikkansa, niin ei tarvitse noudattaa irtisanomisaikaa, vaan purkaa välittömästi kyseisten työntekijöiden työsuhteet! Tästä voisi tehdä myös Eurajoen kunnanhallitukselle kirjelmän.

    Äänestä

Näyttää olevan saman kirjoittajan kommentteja nuo kaksi.

Äänestä
  • Sut jo tunnenkin ip:n perusteella. Jaa, sä oot se. No en kyl yhtään ihmettele. Senkin Huomioitsija2, Tarkoittaako 2 kakkoseen?

    Äänestä

  • Siis nyt jo kolmas, ip stä et tiedä kuin kirjaimet.

    Äänestä

  • Voitko olla asiasta kovinkaan varma?? Kyl sut tiedän.

    Äänestä

Surkeaa on tienpito Eurajoella! Onko vika enemmän laiskoissa työntekijöissä vaiko valvonnan puutteessa?

Äänestä
  • valvonnan puute, eikä uskalleta puuttua väärinkäytöksiin.

    Äänestä

Älkää valittako teiden kunnosta, siellähän joku ninni kirjoitti että pitää ajaa teiden kunnon ja tilanteen mukaan, tiet on hyvässä kunnossa mielestäni teiden hoidosta voisi säästää ja antaa sekin raha köyhille, ai niin en tiedä onko siellä köyhiä.

Äänestä
  • Lopettakaa jo kyllä kaiken maailman reksit päättäjät tekevät kaikkensa, ettei köyhä saa mitään. Omasuku sen sijaan saa kaiken mahdollisen palvelun. Toivon mukaan tolle touhulle loppu tehdään tavalla tai toisella.

    Äänestä

  • keskustaaviorikkojat kirjoitti:

    Lopettakaa jo kyllä kaiken maailman reksit päättäjät tekevät kaikkensa, ettei köyhä saa mitään. Omasuku sen sijaan saa kaiken mahdollisen palvelun. Toivon mukaan tolle touhulle loppu tehdään tavalla tai toisella.

    Aahjooooo... Aviorikkoja parasta mitä piirin pj:ksi tarjolla?

    Äänestä

Säästää voisi kunnan työntekijöistä, varsinkin niistä joilla on oma firma!

Äänestä

Joko on mädät omenat potkittu pois?

Äänestä

En tiedä missä on vika, mutta täällä pohjoispäässä Eurajokea on huonosti hoidettu tiet ja kävelytiet ihan keskustassakin koko talven.

Äänestä

EORJOEL EI TOIMI MIKÄÄN VARSINKAAN EI TIENHOITO!!!!!

Äänestä

Pitäiskö asialle vihdoin tehdä jotain?

Äänestä

Ei oo talvi nyt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Destiapaikallekiitos kirjoitti:

Onko sitä enään ollenkaan. Eurajoen ympäristötiet on kuin perunapeltoa. Auramiehet istuu kotona ja vetää kaljaa naamaa kun tarttis olla auraamassa. Saatana että että ottaa pattiin kun auto hakkaa niin että hampaista paikat putoo. Tiet on niin uraisia että 40km/h uskalta ajaa. Tietkarhu on täysin kuollut sukupuuttoon tällä aluella. Tietty kun urakoitisija on Lemminkäinen , saatanan huijarifirma. Tarjoo palvelujaa alihintaa ja sitten ei hoideta hommia. Odotetaan että kolisee. tai joku kuolee. Perkeel että ottaa pattiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu