Tekninen päällikkö

Kaikki neljä varmaankin kyvykkäämpiä kuin nykyinen. Mutta ei pidä valita sellaista joka on toiminut nykyisen kanssa. Oppinut valmiiksi huonot käytännöt. Melk. Kaikki kiinteistöinvestoinnit menny perselleen ja tulleet veronmaksajille kalliiksi.Ei kannata valita tohtoria, ei varmaankaan tajunnut, että nuorisotalon katolla kannattaisi käydä katsomassa pitääkö korjata. Nyt vuotaa kuulemma. Jne.
51562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mutta taitavatpa nyt valita. Eikö uskalleta ottaa sellaista, joka taitaa urakkakilpailutukset ja toisi vähän tytinää talon ulkopuolelta?

Äänestä

Mahtoiko olla Iisalmen johtajista kuitenkaan se epäonnistunein tehtävien hoidossa. Kyllä siellä taitaa olla insinöörejä vähän joka lähtöön. Lupaukset valitessa suuria, mutta kovin vähän saaneet aikaan.

Äänestä

Pitäisikö vihjata kaupunginhallitukselle, että kysyisivät ohjeita suolipalstan kirjoittelijoilta, sieltähän se suurin viisaus löytyy!

Äänestä

Ei enää kepuleita.

Äänestä
  • Onneksi kepulit ovat jo valmiina hajallaan, nyt on heidänkin viimein opittava ymmärtämään se, että mikä on oikein ja mikä väärin. Suuri kansakunta joka maksaa verot ja pitää yllä yhteikuntaa ei enää halua ylläpitää yhteiskuntavääryyttä, ei edes valtakunta tasolla. Sama pätee myös Iisalmessa ja ylä-savossa. Toivottavaa on , että oikeita asioita hoitamaan valitaan henkilö, joka oikeasti hoitaa ja ottaa vastuun tehtävistään. Tämän tehtävän vuoksi ei ehkä enää tarvinne tehdä salaisia sopimuksia, eikä niitä kaupungin myötävaikutuksella tomittaa, jonkun yksittäisen valtuutettun omalla kustannuksellaan asianajajien hoidettavaksi. Ilmeistä on, että nyt myös päätöksen teossa on syntymässä sen laatuista perusvaltaa, jota on oltu hyljeksimässä ja nyt se saattaa ollakin vallankäytön avainasemassa. Myös on tärkeää muistaa sote- kuntayhtymän perus-sopimus ja siihen liittyvät menettelytavat., puhumattakaan todistettavasti virkamiehen vittuilusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kompetenssia kirjoitti:

Kaikki neljä varmaankin kyvykkäämpiä kuin nykyinen. Mutta ei pidä valita sellaista joka on toiminut nykyisen kanssa. Oppinut valmiiksi huonot käytännöt. Melk. Kaikki kiinteistöinvestoinnit menny perselleen ja tulleet veronmaksajille kalliiksi.Ei kannata valita tohtoria, ei varmaankaan tajunnut, että nuorisotalon katolla kannattaisi käydä katsomassa pitääkö korjata. Nyt vuotaa kuulemma. Jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu