Jooh elikkäs kertokaahan jotain hyviä tai vähemmän hyviä seikkailu/toiminta leffoja. Pirates of The caribbeanit olen katsonut, samoin myös Indiana Jonesit ja niistä tykkäsin paljon. Jotain semmosta minä iskeen teiniin!
Seikkailuelokuvia
6
2167
Vastaukset
- Onhannäitä
Lara Croft: Tomb Raider/Angelina Jolie -elokuvat varmasti kiinnostavat ko. genren faneja.
National Treasure/Nicolas Cage -elokuvat
Da Vinci -koodi, Enkelit & Demonit, Inferno/Tom Hanks
Oldie goldies: Vihreän timantin metsästys ja Niilin jalokivi/Michael Douglas ja Kathleen Turner
Star Wars -sarja
Sahara/Matthew McConaughey
Zorrot/Antonio Banderas
Kolmet muskettisoturit: Rautanaamio etc./Leonardo diCaprio
Prince of Persia/Jake Gyllenhaal
Sherlock Holmesit/Robert Downey Jr.
Steampunkkia: Herrasmiesliiga/Sean Connery
Conan – barbaarit/Arnold
Highlanderit/Christopher Lambert
Thor -elokuvat/Chris Hemsworth
Muumio-elokuvat
Skorpionikuningas/The Rock
13. soturi/Antonio Banderas
Venäjältä: Wolfhound
Wuxia elokuvat useimmiten: esim. Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme, Hero, Lentävien tikarien talo, The Warlords. - Meppi_Savomua
Unikeko- Woody Allenin leffa. Siinä on ihan oikea orgasmikone.
- roppotti
Nälkäpelit, Labyrintit (maze runner), Divergent elokuvat
- King
Vihreän timantin metsästys ja Niilin jalokivi ovat todella hyviä kasari-pläjäyksiä! Ehkä vihreä timantti on hivenen ja jalokivi on välttämätön jatko-osa, näin sen nään. Tosin Niilin jalokivessä on vähän turhaa parisuhde draamaa, muuten tuo mieleen Kadonneen aarteen metsästäjät, kuvaus samantyylinen ja Vihreän timantin metsästys kuvaus on ku Indiana Jones tuomion temppeli.
- Seikkailijatar
Muistuupi mieleen seikkailukomedioita ; Matka Maan Keskipisteeseen, Congo ja Land Of The Lost ja tietenki ne Jurassic Park-elokuvat jotka ei nyt ihan komediasarjassa ole.
- Seikkailijatar
.... niin ja Sormusten Herra- elokuvien jälkeen tulivat ne Hobitti-elokuvat. Ovat hyvin samantyylisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1864239"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?932777Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1452284Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8522516 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark312154- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836