Musta lentokone putoaa, kolmen kimppaa eksän kanss

laylaaaaa

Näin viimeyönä erikoista unta ja toivoisin tälle tulkintaa.
Eli olimme lomalla thaimaassa mutts paikka ei näyttänyt siltä, enemmänkin joltain suomen kesämökiltä. Mukana olivat ainakin perheeni ja kolme entistä parasta ystävääni.

Yhtäkkiä olemme pihalla ja siinä on jokin järvi/ lampi ja näämme kun taivaalle kohoaa musta erikoisen mallinen lentokone josta kuuluuhirveä meteli (ei kuitenkaan hävittäjä). Sitten hetken päästä se alkaa poukkoilla hallitsemattomasti ja lopulta syöksyy maahan. Muistan kun juoksin paniikissa ympäriinsä sillä pelkäsin että kone putoaa päälleni.
Kone putosi veteen ja tuli isoja sähköiskuja ja räjähdyksiä, taivas oli oranssi kaikista räjähdyksistä.

Yhtäkkiä olin eksäni ja jonkun toisen tytön (joka oli unessa myös hänen eksä) kanssa makuuhuoneessa harrastamassa seksiä. Tämä eksä on sellainen ketä vieläkin tapailen silloin tällöin. Unessa emme varsinaisesti harrastaneet kolmen kimppaa vaan hän hoiteli ensin toista tyttöä ja kun he olivat valmiit hän siirtyi minuun. Sen jälkeen kysyin tytöltä onko tämä ikinä harrastanut kolmen kimppaa ja haluaisiko hän tehdä sen meidän kanssa. Tyttö suuttui kysymyksestä ja alkoi käyttäytyä oudosti. Kuulemma vaikutin liian ”itsevarmalta” kysyessäni häneltä tätä.

Lopulta oli jäljellä enää minä ja eksäni ja hän tuli luokseni näyttäen minulle vanhaa nokian kapula puhelinta. Menin lähemmäs katsomaan ja hän alkoi näyttää sen puhelimen kuvagalleriaa. Tajusin että se oli yhden nistä kolmesta ystävästäni, ja siellä oli kaikkia noloja kuvia ja videoita meistä mitä olimme ottaneet nuorempana, kaikkia missä olemme lainanneet äidin stringejä ja muuta. Olin nolostunut ja hän vain jatkoi selaamista.

Uni päättyi siihen
Mitähän tämä voisi tarkoittaa

1

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä unessa on pohjavirtaus, joka on osittain haikea ja osittain kiusaantunut, kuten unen loppukin osoittaa.

      Uni alkaa lomalla eli rennolla ajanviettämisellä läheisten kanssa. Jostain syystä entiset parhaat ystäväsi ovat mukana samalla lomalla kuin perheesi.

      Syöksyvä lentokone voisi viitata seksiin, kuten myös sähkönpurkaukset ja räjähdyksetkin. Paniikki saattoi tulla siitä, että seksin ajattelu samassa yhteydessä ystävien ja perheen kanssa on ahdistavaa, koska sinun on mitä luultavimmin valittava jompi kumpi.

      Seuraavaksi seksiin ei liittynyt enää uhkaa, mutta tunnelma muuttui pikemminkin mustasukkaiseksi. Unessa mustasukkainen et ollut sinä, vaan kolmas pyörä. Tämä voi johtua monestakin syystä, mutta vapaaseen seksiin liittyy hyvin usein mustasukkaisia ajatuksia, koska seksin harrastaminen ei ole vapaassakaan suhteessa tasapuolista.

      Puhelimen ja menneisyyden selaaminen liittyy yllä mainittuun. Ensin tilanne vaikutti uhkaavalta, sitten mustasukkaiselta tai vähintäänkin huonolta järjestelyltä, ja lopulta kiusalliselta.

      Saattaa olla, että kävit unessa läpi vaihtoehtoja vapaaseen suhteeseesi liittyen.

      Kiitos unesi jakamisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9261
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      313
      6463
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1488
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1351
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1131
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      83
      1112
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      963
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      818
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      726
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      718
    Aihe