Jasminin palkkaaminen toi firmalle heti uusia asiakkaita. Jasminin työpäivä sujui niin hyvin, että hänet olisi haluttu jäämään ylitöihin heti ensimmäisenä päivänä.
Jasminia pyydettiin jäämään ylitöihin
Hienolikka
4614613
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Toimintapiireissä on nyt katkeraa porukkaa kun Jasmin meni hyväpalkkaiseen työhön.
Vai muka hyvä palkkaiseen, sanoisin että minimipalkkaiseen.
Sama kai se liksa, kun täällä on varmaan parin vuoden ajan vaahdottu ko. henkilön työnkarttelusta, on sentään verokortilla tienaamassa teille toimintapiiriläisille...
Jasmin varmasti etenee nopeasti urallaan nyt kun on hyvän duunin saanut. Joutuu toimintapiiriläiset etsimään itselleen uuden palvottavan.
On jo edennyt. Oli kuulemma päässyt pomoksi heti ekana päivänä. Nyt tienaa 450.000 vuodessa.
Hyvä duuni?!?! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
JASSO, JASSO...Kannustaako Suomi JASSOA?!
että ne yli 2000 instaseuraajaa kannustaa jassoa suurin osa. Mites sinulla? Kannustaako muut kuin toimintapiirin ohjaaja?:D
Zääs on jäänyt kutsukirjeiden postittelussa niin pahasti jälkeen, että on kehotettu jäämään ylitöihin tekemään pestinsä loppuun asti.
Sellasta se on...
jäit vielä virkkaamaan kun muut lähti. Sellaista se on....ei voi aina onnistua.
Ei Jassu täällä käy, muuten vain selitti meille työaikaansa, kun eilen sitä ihmettelimme. Ihan muuten vain "räyhähenki" puuttui täältä, ei se ole Jassu, ei,ei.
Se on Jasso tai moppi-H, joka täällä räyhää. Nyt varmaan moppi-H, koska Jasson pitäis olla patalappuja virkkaamassa.
ole muita asukkaita kuin jasso ja helka? Olisiko mahdollista että Suomen ylli 4 miljoonasta asukkaasta joku saattaisi kirjoitella palstalle? Onko jasso ja helka Suomen ainoat asukkat?
Taitaa olla mt-kuntotujan päässä ainoat asukkaat jasso ja helka:D
se on se jakomielitautinen patalapun virkkaaja joka täällä kirjoittelee, huom. se en ole minä, jos joku luuli. Mulla on avaimet:)
näet jassin joka viestissä?:D Otitko aamulääkkeesi?
HEH, HEH on minua moneksi muuksikin LUULTU.
oikeesti noin paljon:D Etkö sinä kirjoita skitsofereenikon tavoin harhojasi 24/7 palstalle? Etkö sinä itse kestä jos muut jankkaa vai mistä kiikastaa:D Saatko sinä vain jankata ja esittää harhojasi palstalla? Onko se mt-kuntoutujan etuoikeus
? Voisitko selittää?:D
Me kestämme. Ota happea välillä ja naputa sitten jälleen patalapputarinaa, se tekee gutaa zääzzin maineelle eli hänelle itselleen. Mitä enemmän sinäkin jankkaat niin sitä paremmin nämä ketjut nousee esiin googlen hakutuloksissa. :D Tirsk Tirsk #patalappu
oikeasti reppana ja sairas, luulet edelleen ja päivästä toiseen että jasso täällä kirjoittelee. olet parantumattomasti sairas mutta jostain syystä ei kyll säälitä yhtään. kun lukee noita sairaalloisia ja ilkeitä kommenttejasi sääli katoaa.
Sinulla ei oikeasti ole muuta mt-piiri, suoli 24 ja jassoharhat. Siinä on sinun elämä koko paketissa:D
"oletsinä" olet niin oikeassa. Ei tuo ymmärrä olevansa sairas ja ihme ettei ylläpito puutu sen kirjoituksiin, vaan sallii näin sairaan henkilön häirinnän palstalla.
sopeutunut siihen ajatukseen että jasso on töissä? Etkö ymmärrä lukemaasi vai oletko niin raivona että et halua ymmärtää?:D
Jasso on T.Ö.I.S.SÄ , ei ole palstalla, ei tänään, ei huomenna, ei koskaan eikä ole koskaan ollutkaan. Yritä nyt vaan sopeutua:D onhan se tietty noloa kun huomaa itsekin keskustelleensa haamu-jassujen kanssa:D mutta älä sure. toimintapiiriläiset saa paljon anteeksi:D
Vaikuttais kyllä vähän siltä, että Jasso on ottanut patalappujen virkkaamisesta vapaapäivän ;)
Siltä vaikuttaa. :D "Hitsi että oli kiva päivä. Pitkä. Mutta superkiva" -tyyppiset kommentit viestittää siitä että flunssa on iskenyt heti ekan superkivan päivän jälkeen. Tämä pitkäaikaistyötön hehkuttaa mitä tahansa itselleen tapahtuvaa asiaa samalla paatoksellisuudella kuin kulloistakin pappapatjaa. Kun vastaan kävelee pappapatja joka on valmis panemaan häntä, hän on superihana ja kaikki on superihanaa. Kun pitkäaikaistyötön pääsee työllistämistuella töihin on eka työpäivä superkiva ja kaikki "palaset loksahtelee kohdalleen". Ei tämä ole terveen ihmisen tilitystä. On pelottavaa järkyttävää ja säälittävää katsella mielipuolen vinttimöllin tilityksiä arkipäiväisistä asioita. Kyllä tämä ihminen olisi saatava hoitoon vaikka väkisin. Vastuu on Helgalla joka on hänen holhoojansa. Kyllä, zääz itse on oikeustoimikelvoton. asia on tarkistettu asiakastiedosta. Tirsk Tirsk. #patalappu
hahhhaaahaa, salli minun nauraa:D
Kyllä, sieltä juuri. Voit nauraa räkättää ihan niin paljon kuin lystää. Holhouksessa on.
Tiedätkö edes mikä on asiakastieto? :D
Muiden luottotiedot
1. Perustiedot
Hakemasi henkilön perustiedot: nimi sekä syntymäaika.
2. Henkilön oikeustoimikelpoisuus
Hakemasi henkilön oikeustoimikelpoisuus, sen mahdolliset rajoitukset sekä yritysyhteydet.
3. Luottotiedot
Henkilön mahdolliset maksuhäiriöt, velkomustuomiot ja muut luottotietomerkinnät sekä niiden vanhenemisajat.
Ei sulla ole varaa maksaa niistä tiedoista. Sen lisäksi henkilön, jonka tietoja katsot, sinun täytyy tietää hänen hetu, ja tämä henkilö näkee kyllä omista tiedoistaan uteliaan luuserin....ps. onko käynyt mielessä, että ne tiedot on voinut salata..
Syntymäaika ja henkilöllisyystunnus ovat kaksi eri asiaa. Jos kysytään pelkkää syntymäaikaa niin se tarkoittaa syntymäpäivämäärää, -kuukautta ja -vuotta.
Et sinä pelkällä syntymäajalla pitkälle pötki. Btw. ei sulla oo ees rahhhaaa
sinä paljastit itsesi täysin. olit siis sen tirsk tirsk viestien kirjoittajakin. On mies kyllä aika alas vajonnut kun kuittaa viestinsä noin naismaisesti. :D minä matkin tahallani tätä tirsk tirsk kirjoittajaa kun luulin että oli nainen. Mutta sinähän se miehinen mies olitkin tirsk tirsk kirjoittaja. summasummarum.PALSTALLA ei ole siis kuin YKSI jassodissaaja ja se olet SINÄ.
Selvisipä tämäkin:D
On kyllä varsin sekavaa tekstiä :D
jassodissaaja todistaa että keskustelee jasson kanssa? jos väittää jotain tuollaista on se todistettava. Muuten voi häkki heilahtaa. todistustaakka on aina sillä joka väittää jotain.Antaapas jassodissaaja tulla nyt ne todisteet tänne. Ei taida tulla;D
Jassu selvästi lukee näitä viestejä täällä. Kun oli ollut juttua täällä, että Jassulla lyhyet päivät töissä, kun on työllistämistuella palkattu, niin heti oli instaansa kirjoittanut, että miten PITKÄ päivä hänellä oli ollut, ja kellon aikakin, että klo 10 töihin ja klo 20.30 vasta kotiin.. Hah kyllä se näköjään näitä palstoja kyttää ja heti reagoi instassaan / blogissaan näihin juttuihin.
Tervettä porukkaa täällä, huh huh.
Mä näin Jassun eilen 14:25 Isokadulla. Polki helevetinmoista kyytiä
mummiskalla, puikkelehtien autojen välissä. Jassulla oli ilmeisesti ruokatunti ja
vähän kiirekin tais olla.
Polkupyörä pitsalähetti.
Pakkohan se on jostain työura aloittaa. Ylenee varmasti polkupyörä lähetistä
ja saa Skootterin alle, sillä pizzanjako sujuu.
Sinuthan on jo ylennetty toimintapiirisi kahvinkeittäjästä patalapun tekijäksi.
Jasmin pitää taas itseään yli-ihmisenä kun käy töissä. Pakotettuna se sielä on!!!! Lähettinä toimii. Jasmin kun pitää itseään yltiö rehellisenä, silti paskaa jauhaa tästäkin työstä.
Nyt jänskättää, milloin on Zassyn eka työmatka, ja mihin se suuntautuu? Toivottavasti ei Australiaan...
Tekisikö toimistosiivousta kun vaihtaa paikkaa kesken päivän? Harvoin toimistotyössä muuten vaihdetaan toimipistettä kesken päivän.
Toimistotyö onkin toimistosiivousta... Näinhän se muuten on! :D Ei hemmetti mikä valepukki se on tuo zääz...
Nyppiikö pentua kun et tiedä mitä töitä Jasmin tekee...
Jasso, montako patalappua sait tänään virkatuksi?
Eipä näy Jasminin instassa enää workinggirliä. Kyllä hän näitä palstoja lukee ja opikseen ottaa. Taas ollut ihana työpäivä ja huomisen jälkeen alkaa ansaittu viikonloppu. On tainnut Jassukka kärsiä työttömyydestä ja velttoilusta, nyt näkee, millaista se ns. oikea elämä on.
"abctotuudentorvelo":n mielestä se pitäisi näkyä joka ainoassa postauksessa? Sinulle näyttää oikea elämä olevan vierasta.
Silmäpussit näkyy kuitenkin. Eikä mitkään pienet. Noita kun pääsisi hyväilemään.