Jatkuva alaselän särky

Mulla on nyt tän aamun ollut ihan jatkuvaa alaselän särkyä, mistä tälläinen voi johtua? Supistukset tulisi kai jotenkin sarjoina ei jatkuvana? Toivottavasti joku osaa auttaa tyhmää, kun missään asennossa ei ole nyt hyvä olla.

heidi ja höttiäinen rv 37 6

3

628

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äippä

      Moi!

      Itselläni alkoi just tolla viikolla alaselän särky ja kun sitten kävin viikolla 38 äitiyspolilla, niin lääkäri sanoi, että ne olivat supistuksia. Itselläni oli kohdunkaula kokonaan hävinnyt ja kohdunsuu kahdelle sormelle auki. Vauva syntyikin sitten viikolla 39.

    • Milla.M

      oli minullakin loppuraskaudessa. Taitaapi olla niin että sinullakin alkaa jo h-hetki häämöttää :) Voi olla myös että vauva painaa joitakin selkähermoja siihen malliin että kipuilee.

    • mamma 80

      Moikka!

      minulla esikoisen kanssa tuo jatkuva selkäkipu päättyi lapsiveden menoon viikoilla 38 1. Sunnilleen viikon tuota polttavaa tunnetta alaselässä tuntui, ja sitten lähdettiin synnyttämään. Viikkoja sinullakin jo sen verran, että hyvinkin tulokas saattaa asettua lähtökuoppiin, ja kipu saattaa siis johtua vauvan laskeutumisesta kohdunkaulaan. Joillain nuo kivut tuntuvat vatsan puolella, joillakin selä puolella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      130
      2658
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      67
      1538
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      232
      1268
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      101
      1213
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      11
      1158
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1085
    7. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      992
    8. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      978
    9. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      969
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      44
      968
    Aihe