yhteyttä mihinkään suuntaan. Ei ystävyys, tai muussakaan mielessä. Tätä palstahommaa ei kyllä enää jaksa yhtään. Kauniita unia sulle.
Ei sitte mies oteta
sekavaatekstiä
3327415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Tätä palstaa. Mutta mites tästä? Vähän vaikea mitään tehdä kun ei tiedä toisesta mitään... mutta aloitan nyt kuitenkin siitä että jätän palstan rauhaan.
Ottaisitko yhteyttä häneen? Sillä sen selvyyden saa toisesta. Pallo ei ole enää minun käsissä tässä asiassa.
Minulla ei ole koskaan ollut sitä palloa. Ikävä on, vaikka se on väärin.
Ottaisin jos tietäisin paremmin.. nyt kaikki on vain sattuman varassa.
Olen tehnyt kaiken minkä voin. Nyt se asia ei ole enää minun käsissäni. Sinä päätät mitä haluat tehdä ja otatko yhteyttä.
okei,minä päätän että otahan yhteyttä....itse annoit päätösvallan.
Ei niin, sellaiset ystävyysasiat unohdetaan kokonaan.
En ymmärrä myöskään moisia höpinöitä. Voin sanoa suoraan, että mikään ystävyys ei ole mielessä ensimmäisenä, kun häntä ajattelen.
Palstan kaveruudet voivat olla... tympii kun laitoitte ajatukseeni tuon pelottavan tilanteen liikenteessä jossa joku tyttö juoksee yli ajoradan kovaa vauhtia, näin jostain 100m etäisyydeltä että nyt on vaarallinen tilanne.
Mutta mitään mahdollisuutta ei olisi ollut vaikuttaa jos olisi joku törmäys tapahtunut, onneksi ei tapahtunut.
Tulee oikein kylmät väreet kun ajattelen tuota tilannetta: kun pystyisin estämään, mutta en pystyisi koska ei ole mahdollisuutta estää sellaista, onneksi ei törmännyt autoon ja menettänyt henkeään.
Kun me ihmiset ollaan erilaisia, yksi haluaa kaverin harrastuksiin ja arkeen ja joku toinen taas jotain muuta. Kaveruussuhde ei toteudu jos toinen haluaa enemmän kuin pelkän kaverin eli seksiä. Itse valitsen yksin olemisen jos kaveri rupeaa läheisyyttä kaipaamaan. En ole kokenut yksin olemisessa ongelmaa.
Jos kukaan lähestyy minua toisen pakottamana voit olla varma että
Kai me sentään voidaan jutella hetki kun törmätään (sanon kun koska pienet ympyrät kummiskin)?
Ei mun tunteet ole mihinkään muuttuneet vieläkään, susta en tiedä.
Tätä palstaa ei tosiaan jaksa enää, siitä samaa mieltä olen.
Haluaisin/ toivoisin kyl paljon enemmän kuin ystävyyttä...
Jos tämä olis mulle niin sanon suoraan ja koskee kaikkia, ettei mikään muu kuin kaveruussuhde ole koskaan mahdollista. Olipa minkä näköinen mies tahansa näen kaikki kavereina.
Minä haluaisin naisena paljon enemmän kuin kaverin, mulla sitäpaitsi on jo miehiä ksverina.
Tekiss kyllä mieli, muyku ennoo varma onko vrattu jne.
Kuka sinua on estänyt ottamasta yhteyttä??? Miksi sen toisen pitäisi uskaltaa yhtään enempää kuin sinun? Molemmilla voi olla aivan yhtä paljon tunteita ja halua toista kohtaan, mutta kumpikaan vaan ei uskalla ottaa yhteyttä.
Voisit hyvinkin noin sanoa minulle. En vaan voi leikkiä kenenkään ystävää, kun tunnen niin paljon enemmän. No mutta...eiköhän tämä tullut taputeltua ja voit nauttia kulisseistasi. Olit myös aika julma - tiedät kyllä miksi. Ja juuri sen vuoksi sinusta ylipääseminen on niin vaikeaa.
Moittia.
Vaikka koskaan en kirjoita täällä näitä.
Jos ikävöinti oli julmuutta niin sovitaan sitten niin.
En unohda
Kuka sen päätöksen teki ystävyydestä? Jos nyt pinnistät oikein niin varmaan muistat. Se että vastaan on pelkästään se "kuullostelen" mitä ajattelet tekeväsi kaikella tiedolla jonka kerron. Jos et vieläkään ole tajunnut kun en kommentoi sinulle niin älä sinäkään. Minusta se tapulteltu jo silloin kun päätit milloin sovin sun ystäväksi ja milloin en. Yritä nyt ymmärtää ne vihjeet joita olen antanut täällä. Ja selkeästi näen että luet. Tuota yhteyttä en olisi halunnut alunalkaenkaan. Toki leikimme toistemme kanssa ja toi se katkeruutta sulle että mulle. Ja siihen leikkiin ryhtyminen oli molemmilta eri syyt. Kun tajuat viimein mistä kyse niin jätät todella ystävyyteen pois ja niin että kerrot sen. Toki voit poistaa kertomatta ki. Toki pidän kuliseistani huolen kuten varmaan sen olet jo nähnyt. Niin kauan kun et irl perustele syitä ystävyyteen et saa arvostusta mitenkään. Eikä muiltakaan vaikka kuinka uhriksi itsesi kertoisit saat ihan varmasti takaisin saman.
Siellä on muuten jättikokoinen korvamato joka vaikuttaa mun ajatteluun.
Ystävämpi kukaan muu ei vois olla on mun toive mut ei sit.
Mutta on olemassa joku jonka kanssa en haluaisi kaikkia yhteyksiä poikki laittaa, haluaisin hänelle sopivan muodon puitteissa vaihtaa kuulumisia, puhella ja kaikkea sellaista, sen verran merkityksellinen ihminen on minulle. Enemmänkin mikäli hänelle sopisi.
Samoin ajattelen eräästä.
Tuo olisi kiva juttu. Sellaista yritin vähän ehdottaa..
Kuulumisia vaihtaisin.
Sopiihan tuo...
Varatut täällä itkee ihastuksiensa perään. Pitäisi vielä varmaankin salassa pitää yhteyttä. Kieroilla vielä enemmän kumppaniansa kohtaan. Kuinka helvetisti niiden pitää kärsiä teidän itsekkäistä haluista? Katsokaa peiliin. Miltä tuntuisi jos oma kumppani toimisi kuten te.
Kusekkaan varattuja päin, se olisi niille liian luxusta.
Minustakin pitää toimia oikein eikä yrittää salaa jatkaa. Minulle kun kerrottiin kaikki kun se käräytettiin. Ihmettelen miksi se suvaitsee muka sitä edelleen viestitellen. Ensin ajattelin että yrittää pitää sen rauhallisena. Mutta eipä ollut kyse. Kun lopuksi kävin puhelimen katsomassa ja mitä löysinkään. Kun sanoin ettei saa antaa kiusata tai kiristää miestä silläkään että uhkaa käydä kimppuuni ja pitää lopettaa. Typerää leikkiä salasuhteilijoilta jotka kiinni jäivät. Ja tuo kiristäminen varatulle ja esiintyminen "kaverina silmieni alla ei oikeuta mitenkään. Yritin ottaa yhteyttä siihen ja olisin kysynyt asiaa. Eihän se vastannut mulle. Ukolle kyllä kiunutteli kun yhteyttä otin. Oli oikein kuvan laittanut kun eihän ukko olisi sitä uskonut muutoin. Tiedän että se joko kusettaa sitä täysin tai on sairas joka kuvittelee olevansa jotenkin mukana. Sääli että nämä varatun hoitelevat naiset eivät osaa kantaansa kertoa tai edes yrittää salaisemmin toimia. Vielä omalla numerolla kehtaa. Opettelisi edes Brebeid käyttämään jos pitää yhteyttä pitää varattuun yleensäkkään. Mutta se että rahallisesti hyötyi ukostani oli se törkein osuus. Ei ihme ettei halua minulle vastata.
Eiköhän tämä tosiaan ole tapultetu loppuun. Eikä se ystävyys todellakaan mulle sovi mitenkään. Sinä typerä luulet että voit ystävää käsitellä miten tahdot. Itse tiedät milloin sovin sun ystäväksi ja milloin en. Onko tuttua? "En halua olla missään tekemisissä jne... Ja mieli muuttui uudelleen. Yhtä äkkiä sulle sopikin ystävyys. Antaisit jo olla vittu kukaan ei tälläistä käytöstä halua ystävältään tai muutoin olla edes kaverina. Toki yritin olla ystäväsi. Mutta kun kerta katsot että kun itselle sopii mielipiteitään esittää ja minun tulisi taas tykätä vai kommentoida sinun ja miksi? Et ole oikeutettu edes esittämään mitään minulle ennenkuin käyt läpi kanssani tuon ystävyyden linjat. Eikös tämä vain? En ole koira joka tottelee käskyjäsi ja olla tavoitettavissa vain silloin kun itse katsot sen tarpeelliseksi. Vastavuoroisuus pitää olla.
Ystävyyttä ehdotettiin vain, koska toisella vaikutti olevan intiimi suhde. Mutta ei kyllä kiinnosta. Miksi yhden pitäisi luopua kulisseistaan kun toinen ei luovu kaapistaan? Toiselle ei siis riittäisi mikään. Parempi ehkä sitten etsiä täysin saatavilla oleva...
En halua seksisuhteita. Kun ei harrasta ei kaipaa.
No mutta hyvästi ikuisiksi ajoiksi. Vaikka pelkäänpä pahoin, ettet malta pysyä poissa palstoilta.
Mä ottaisin yhteyttä, jos sä pyytäisit mua ottamaan sinuun yhteyttä? Mut jollei niin paha sanoa mitä tästä tulee? Mulle riittäis sekin, jos tulisit mun viereen istumaan, vaikka aluksi ja sanoisit mulle moi niin moikkaisin ainakin takas? En mä tiiä, tuleeks tästä mitään? Pallo on nyt sulle heitetty.