Citycon -vakaata kiinteistö-bisnestäkö

paskamikäpaska

Alkaa olla tämäkin puulaaki nähty. Tuli hankittua "varmana vakaana osingon maksajana" ja kiinteistöt turvana. Ehkä tässä totuuden siemen onkin, mutta paskat!. Mitä ..tua hyödyttää kohtuullisen "hyvä" osinkokaan jos kurssi laskee saman ja junnaa vähintään vuodesta toiseen höystettynä osake-anneilla joilla on liudennettu vanhojen osakkeiden arvostusta. Varoituksen sanoja kuultiin ennen sijoitusta mutta kantapään kautta täytyi oppia. Laitaan lähti koko vempula eikä takaisin tule enää tämä "vakaa kiinteistö-bisnes"!.

12

5284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eshaehae

      Pörssipelit on nähty. Roboteilla kurssien veivaaminen ja vedätykset, parempi jättää koko arpajais-laitos ja laittaa omaisuus parempaan turvaan. Ennusteetkin puhuu jo sen puolesta että ilmat puhalletaan pihalle. Vahinko vaan ketkä veikkasi väärää hevosta, kuten nähdään eräitten osingon maksajien..!) 10 vuoden kurssi kehityksistäkin , niin hyvä jos omilleen on päässyt toisten noustua satoja prosentteja.

    • connat

      Monenko vuoden osinko nyt irtoa?. Toivottavasti johto on palkinnut itsensä hyvästä työstä sentään kunnolla.

    • Anonyymi

      Ei noita kalliita peltihalleja enää tarvita.
      Nyt on 2020 ja kaupat siirtyneet nettiin, haloo !!
      Ei tarvitse raahautua koronapesiin.

    • Anonyymi

      Toinen aalto tulee. Valtiovallan tarvisi sulkea nämä laitokset.

    • Anonyymi

      2018 kokeilin Cityconia.
      Tappiota tuli 25,72%, 2142 euroa, verottaja toki hyvitti 30%

      Verkkokauppa jyrää, tosin kirjastoja ja terveyskeskuksia saadaan vuokralle.

      • Anonyymi

        Kohta joudutaan sulkuun. Convid 9 laajenee taas. Ei asiaa kauppakeskuksiin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuossa vuokraamisesta kääntyy asiat toisinpäin. Nyt on vuokralainen kingi. Tyhjillään on jos jonkinmoista kauppapaikkaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei ole aika jouluostoksien. OMIKRON AALTO TULEE !

      • Anonyymi

        Huomenna taitaa irrota vuoden viimeinen osinko eli omistajana on oltava tänä iltana kaupankäynnin päättyessä mikäli meinaa osinkosenttejä kerätä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huomenna taitaa irrota vuoden viimeinen osinko eli omistajana on oltava tänä iltana kaupankäynnin päättyessä mikäli meinaa osinkosenttejä kerätä.

        Juuri vähän aikaa sitten pääomistajan haltuun siirtyi mahtava potti osakkeita. Ulkomaiset osaa, taitaa olla Israelin tms kansalainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      103
      1769
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1535
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      16
      1242
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1058
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      973
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      46
      953
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      94
      938
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      931
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      338
      836
    Aihe