Miksi juuri hän? Miten piten aijot muistaa ystävääsi?
Kuka on bestiksesi?
gallupppi
21746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sarasvuo. Koska saa mut iloiseksi. Täytyy muistaa iltarukouksessa.
Entä kysyjän?
Se taitaapi olla tuo siskoni, vaikken tykkää arvottaa ihmisiä hyvä parempi paras järjestykseen,koska ilman verisukulaisuuttakin minulla on aivan mahtavia ystäviä. Perustelut että miksi valitsin siskoni on se että se on pisin ystävyyssuhteeni.
Siskoni ja minä olimme aika tiiviisti kuin paita ja perse lapsuudesta varhaisaikuisuuteen saakka.
Aikuisuudessa etäännytty mutta aina kun jotain kamalaa tapahtuu me huomataan että toisemme luokse löydämme ja aika paljon sitten yhdessä asioita puimme ja sydäntämme puramme.
Lapsuudesta aikuisuuteen olemme aika paljon yhdessä kokeneet ja koko vaikean lapsuuden yhdessä kulkeneet. Vain me tiedämme mitä se elämämme oli.
Siskous on sitä että oli aikaa kulunut vaikka kuinka paljon viime näkemisestä niin aian kun nähdään tuntuu yhtä läheiseltä ja hassua että koska me olemme niin pitkän vaikean lapsuuden kokeneet yhdessä ja aika tiiviisti toisiimme silloin tukien me tunnetaan aika samalla tavoin joissain asioissa ja kun kukaan muu ei tajua miltä meistä tuntuu me soitellaan toisillemme ja heti löytyy se joka tajuaa sen fiiliksen, koska kokee asioita samalla tavoin samanlaisen taustan takia.
Siskoni on valintani myös siksi että se on kaikkein eniten kolhuja kokenut ja monenlaisessa myrskyssä koeteltu. Sisaruuskateus, tappelut, aikuiseksi kasvaminen rinnakkain, kateus ja kilpailu huomiosta jne. Monenlaista käyty läpi ja vaikka toisinaan välitkin olleet etäisemmät niin aina me ollaan uudelleen kavereiksi ryhdytty.
Monet ei verisukulaisiin olevat ystävyydet loppuu ekaan tappeluun...
Joskus meitä kutsuttiin kaksosiksi vaikka meillä on kaksi vuotta ikäeroa, mutta se johtui siitä että oltiin puettu aina aivan identtisesti ja tukka saman värinen ja samoin leikattu ja kaikenlisäksi kylkikyljessä aina kuljettiin.
Me oltiin varmaan niin läheisiä meidän vaikean lapsuuden takia. Kun ei meillä ollut kuin toisemme joten tuimme sitten toisiimme ja haimme avun ja turvan toisistamme.
Itsenäistyminen oli rankkaa koska minä ravistelin siskoani irti kyljestäni ja halusimme eriytyä omiksi persooniksi ja saada hiukan hajurakoa sisaruuteen ja paita ja perse elämäämme.
Meidän itsenäistyminen irti "identtisenkaksosen" elämästä kylkikyljessä oli aika rajua aikaa. tappeluita oli paljon kun kummatkin teki sitä irtaantumista samaan aikaankin