saa viboja että on aivan mulukku
Miksi tuosta maria veitolasta
yökylässäsarja
162772
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
kai se mulkero mulkeron tunnistaa.... ehe....?
Oot vain kade..
Pelattaisiinko "monipalloa"? Entä "yksipalloa"?
Joskus tuo varmaankin sama naiskirjoittelija joka oli aika surullinen, on kai parantunut hieman sitten, ei ole niin synkkiä ajatuksia enää tällä.
Onhan tuo aika ärsyttävä, tyypillinen kapeakatseinen viherpunikkisuvakki omassa kuplassaan.
Kun telkkarissa haluaa patsastella, voisi laittaa itsensä siedettävän näköiseksi, tehdä sille lesbotukalle jotakin, vaikka peruukki ensihätään.
Antoihan se anu saagim ulkonäkö kyytiä veitolalle..
Eihän se muuten olis niin kiinnostava. Toimittajien kuulukin olla vähän röyhkeitä.
Donnerin filmissä Perkele 2 - Kuvia Suomesta Maria Veitola haastatteli nuorta miestä ja selvästi pilkkasi haastateltavaa. Pitäisi ymmärtää, että nuoren maailma ei vielä ole valmis. Oli erittäin vastenmielinen haastattelija.
Aivan turha akka, toivottavasti tekee jotain itselleen...
sä et vaan ymmärrä sen huumoria.
Ei tule seurattua, mutta lyhyt ensivaikutelma on, että eukko on omahyväinen diiva, jolla mahdollisesti on joku lääkitys, tai ainakaan täysin maan pinnalla ei ole.
Kumma tyyppi on. Koskaan ei vaikuta iloiselta - aitoa naurua en ole missään yhteydessä havainnut. Kyynisen ja jopa kateellisen oloinen. Verhoutunut ja sulkeutunut olemus suorasanaisuudestaan huolimatta. Ei säteile lämpöä, eikä empaattisuutta lainkaan.
"Mutta+olen+sellainen+siksi+että+olen+-+ja+että+muutkin+uskaltaisivat+olla.+Omanlaisiaan+yksilöitä+joiden+tapaa+olla+ja+ilmaista+itseään+ei+kukaan+eikä+mikään+muu+kuin+oma+sydämen+ääni+määrittele.+"+-Maria+Veitola+(Instagram)+Tuossa+vieressä+oli+uutinen+mistä+tämä+löytyi.
...säkin+kuuntelit+varmaan+sydäntäsi+kun+päätit+kirjoittaa+tämän+aloituksen?
mietin+vaan+mitä+sun+sydän+tarkalleen+puhuu+sulle+kun+keskityit+tällaiseen+asiaan...+:)
Toivotko+että+Maria+lukisi+tämän+ja...mitä?+Pahoittaisi+mielensä+siitä+että+tuikituntematon+määrittelee+häntä+ihmisenä+hänen+tv-persoonansa+takia?
Tiiän+että+kaikilla+on+huonoja+päiviä,+mutta+jos+sitä+alkaa+purkamaan+muihin+ihan+turhaan+olisi+hyvä+pyytää+anteeksikin+(silloin+kun+sen+virheen+tunnistaa+itsessään...)
Kuuntele+itseäsi,+oliko+tää+ihan+tarpeellista+sanoa+ääneen?+:(
Suosittelen+keskittymään+positiivisiin+puoliin+monessakin+asiassa,+tsemppaamaan,+olemaan+itse+parempi+ihminen+ja+vaikka+oppimaan+siitä+vaikutelmasta+minkä+Mariasta+sait:+ethän+halua+olla+sellainen+ihminen+millaisen+kuvan+Mariasta+sait?
Onko+se+Maria+ihan+100%+paha+ihminen?+Aloituksessa+(ja+kommenteissa)+ei+ollut+mitään+positiivista.+Rakentava+palaute+sisältää+yleensä+hyviä+ja+huonoja+asioita+siitä+asiasta+mistä+sitä+palautetta+annetaan.
En+oo+katsonut+sitä+sarjaa.+Mutta+sepä+onkin+ohjelma+joka+on+editoitu+varmaan+mahdollisimman+kiinnostavasti+eikä+täysin+todenmukaisesti,+sellaista+se+nykyviihde+on.
Tai+olisitte+voineet+edes+kokeilla+erilaista+kirjoitustapaa:+Nauraisipa+Maria+enemmän,+olisipa+hän+iloisempi!+Olisi+hyvä+jos+hän+olisi+päänsä+sisällä+vähemmän+ja+näyttäisi+todellisen+luonteensa+jne...?+Se+olisi+kivempaa+luettavaa.
:)
Ehdotus+vain.
Esim. "Ei lämpöä, ei empaattisuutta lainkaan"
Oliko tässä kommentissa lämpöä ja empaattisuutta? Ajattelitko että Maria Veitolakin osaa käyttää nettiä ja saattaa jotenkin surkeasti eksyä tänne palstalle (vaikka voihan sillä Marialla olla jo kova kuori juuri tämmöisten kommenttien takia ja sit ihmetellään miksi se ei anna itsestään oikein mitään...) ?? :O
Heittelen vaan ajatuksiani tänne...
Nämä kommentit on vähän jokaiselle joka kirjoitti tänne, aloittajallekin
Eli ei ole yhden omittavana vaan jokaisen joka ehkä tuntee piston sydämmessään tätä lukiessa. En piinaa teitä nyt enempää tällä asialla. Mukavaa päivää jokaiselle.
Sellaisen kuvan olen hänestä mediassa saanut enkä häntä juurikaan seuraa eikä kiinnosta tämä ei ollut vihapuhetta mutta tuli vain tuosta mikael gabrielin jaksosta mieleen kun selvästi yritti ärsyttää tätä ja vihjaili että hän on feikki ihminen yms.. jos joku tulisi kotiini ärsyttämään minua ja vihjailemaan jotain mitä en ole kun tarjoan hänelle yösijan ja ruokaa niin heivaisin hyvin äkkiä sinne minne aurinko ei paista. Rakentava kritiikki on erikseen mutta tuosta paistoi ivailu sellaisenepäaidon hymyn taakse kätkettynä ja se on vain minun mielipide ja näkemys asiasta.
Vihjaili että Mikael on feikki ihminen vai: antoi hänelle mahdollisuuden tehdä katsojille selväksi että on aito ihminen..? Ehkä hän kuitenkin ajatteli Mikaelin parasta?
En ole nähnyt jaksoa joten sinä kai tiedät paremmin millaisen kuvan tilanteesta sait, annoin vaan erilaista perspektiiviä.
Yleensä ihmiset kirjoittavat arvostelevia kommentteja siksi että he välittävät kyseisestä henkilöstä ja haluavat nähdä muutosta ja tsempata mukana, tai sitten ei välitetä henkilöstä yhtään ja kerjätään hyväksyntää ihan muilta ihmisiltä ja se muiden hyväksynnän kerjääminen yritetään esittää välittämisenä. Yleensä tuo jälkimmäinen tulee ulos juuri pelkkänä negatiivisuutena - välitetään sen verran että jaksetaan valittaa mutta oikeasti ei kiinnosta nähdä mitään muutosta. Jos se kiinnostaisi, voisi asian kertoa positiivisemminkin: mitä halutaan nähdä toiselta, eikä kuinka paska ihminen hän jo on.
En ole yhtään kiinnostunut Mariasta enkä monesta muustakaan julkkiksesta, silti surettaa esimerkiksi nähdä kommentteja hänen ulkonäöstään ja kaikenlaista ironista negatiivisuutta ylipäätään. "Elämä on"... valitettavasti. :)