Mäkelä pikapuhuja

Miksi se puhuu niin nopeasti, varmaankin 10 000 sanaa sekunnissa? Ei mitään taukoa, ei painotuksia. Kukaan ei saa selvää. Kannattaisi ottaa puhekoulutusta tai olla kokonaan hiljaa.
160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lopun ajan näitä piisaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


papupata kirjoitti:

Miksi se puhuu niin nopeasti, varmaankin 10 000 sanaa sekunnissa? Ei mitään taukoa, ei painotuksia. Kukaan ei saa selvää. Kannattaisi ottaa puhekoulutusta tai olla kokonaan hiljaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu