Voisitteko kirjoittaa tähän aloitukseen piristäviä tarinoita ja juttuja jotka tekevät teille hyvän mielen?
Minulla on panttivanki nimeltä suru ja haluaisin tehdä sen oloa vähän paremmaksi ja kotoisammaksi.
Kiitos!
Minulla on panttivanki nimeltä suru ja haluaisin tehdä sen oloa vähän paremmaksi ja kotoisammaksi.
Kiitos!
Vastaukset 18
Vanhimmat
Päästä panttivanki heti vapaaksi tai soitan oma tätille ja hän sitten näyttää sinulle!
Harkitsen asiaa sit kun maksatte lunnaat eli piristystä kehiin! Soita tädille jos se näyttää jotain piristävää!
Sä et halua nähdä..usko minuna, se olisi järkyttävä kokemus
Katso jotain Raamatusta. Mustasta jos on surujuttuja.
Onhan se raamattu piristävää luettavaa ihan monesta näkökulmasta ajateltuna mutta ei se aiheuta esim. hallitsematonta naurua kuten jotku hassut tarinat ja ihmiset.
Sian ainakin pari sekuntia kestänyttä iloa katsomalla sen videon missä korealainen pieni poika haluaa maistella NBC:n kameraa. Tuo ei käy monella mielessä: miltähän linssit maistuvat? Pitäisikö kokeilla itsekin, poika ei kerennyt "ilon pilaajien" takia.
Sain siis. Ei tuo sana jäänyt varmaan epäselväksi mutta korjasin silti. :|
Tykkään ukkoni kakkosesta niin että halkeen ❤️
Kiva että keskityt positiiviseen etkä negatiiviseen. Ite en erityisesti fanita kenenkään takaluukkuja...öö...?
Ja hyvä että et tykkää siitä niin että SE halkee. Huhuhuu viihdytään itseäni vähän. Yläfemma minä, hyvä minä! Panttivankikin meinaa karata.
Pitäskö vielä sanoo että tajusin mitäettä tarkotit oikeesti ja vedin sen ihan eri suuntaan. Olen tahallaan tyhmä, se on viihdyttävää.
Tuntuu että kohta on aika poistua/lopettaa kirjoittelu. Oli kuitenkin kiva neuvotella panttivangin vapauttamisesta, se vapautetaan yöhön mennessä.
Ootko sä ap ottanna vähän häppää? Ja antanu surulle kans?
Kirjotin pitkän vastauksen joka katosi, taisi olla jonkinlainen merkki. Ihan synnyinhumalassa vaan, surusta en tiedä kun se siirtyi tuonne taka-alalle odottamaan sopivaa hetkeä häiritä. Opin just uuden sanan, kiva! Mites siellä näin lauantaina, maistuuko viina vai juotko lämmintä maitoa?
No kiva, että sait surun tyrkättyä etäämmälle. Eihän sitä lauantaina kehtaa surra. Mulla on kupissa kahvia ja lasissa vettä, siinä tämän illan juomingit.
Paras vinkki sitten big bangin.
Valitettavasti suru täytyy surra pois, ei se muuten oikein lähde. Tiedän kokemuksesta sen. Kannattaa ajatella elämän pieniäkin iloja, se auttaa eteenpäin. Mukavaa iltaa!
Mahtavaa iltaa, kauniita unia.
Panttivanki vapautettu koska lupasin niin.
Kun luen näitä jälkeenpäin mietin näkyykö se kipu yhtään. Onnistunko sen piilottamisessa vai onko se läpinäkyvää? Ei kai, yritän katsoa tätä ulkopuolisen silmin. Ei haluaisi masentaa ketään samalla kun haluaisi pyytää lohdutusta.