lopettaako vai muuttaako. Nykyset tilat näyttäs vapautuvan 1.6
Paalupaikka
Tiiähäntä
23815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Puhuvat että siirtys siwan tiloihin...nykyiset tilat käyvät ahtaaksi, liekkö perää huhuissa
Siwan paikka olisi hyvä Kukka ja Hautaustoimelle.Nykyinen lopettaa Kärsämäellä. Siihen sopisi muutakin toimintaa. Pistäis kunnan isät töpinäksi. Kommentoikaapa viisaammat.
hyvä paikka vaikka kirjastolle nykyinen on ihan..piip
Paalupaikalla on hyvä ja halpa ruoka.
Juu,kyllä sopisi hyvin kirjastoksi.Mikä älynväläys se oli tuolle paikalle juurruttaa?
Sitä sattuu kun demokratia vaalien jälkeen saa diktatuurin muodot. Nollista huipulle ja huipulta pohjalle mm. em:sta syistä. Naurattaa mutta kantaa en ota
1.6 meni jo
Pulassa ollaan,kun kukkakauppakin loppuu ja mitä vielä.Keksikää viisaat ratkaisuja pulmiimme.
17.10.2017 - Sikatalouden kannattavuus painuu edelleen alaspäin. Vaikka tuottajahinta on viime kuukausina ollut aavistuksen verran korkeampi kuin alkuvuodesta, tuottojen kasvu ei riitä kattamaan kustannusten nousua. Yrittäjätulon ennustetaan jäävän 24 500 euroon ja kannattavuuskertoimen olevan 0,29.
Genesus+Global+Market+Report:+EU+ja+Espanja+(huhtikuu+5,+2017)
www.genesus.com/fi/genesus-global-market-report-eu-spain-april-5-2017/
Vienti+2017:+ssä+on+käynnissä+koko+EU:+ssa.+Nämä+ovat+kaikki+Aasian+kohteita.+Tammikuussa+EU+vienyt+344,400+tonnia+sianlihaa,+kasvoi+23.5%+(++65.500+ääniä)+verrattuna+tammikuussa+2016.+Se+on+laajentunut+vuosi+sitten+23%:+lla.+Tuolloin+Kiina+oli+kasvanut.+Nyt+Japani+on+kasvanut+13%+ja+Etelä-Korea+64%+enemmän.
onksul lantsu iso maha kun istut koko ajan koneella? ei ihme ettei käy flaksi
on on mahoo on, e ei käy Flaksi, vaee eenoouu vielä sikkoo turrrvauttanna.
kyll minäi tiijjän, ett konkurssilihhoo tuotatte, ja weetuttaa, mutta syy ee oo minun eikä sinun vaan EU-sanktijot, iännestä vuan Sipililöitä niin sanktijot paranoi!
eekä siun kannata alkoo lehmiin sotkeutua ee neo sen rikaampia kui sinäkää, 25000e/v, ehkä suat vitosen enemmän kuin betonoijat tunnilta, sammoo taksoo suavat lehmii tissiin vetäjät.
21.7.2017 - Sianlihan vienti Kiinaan on käynnistynyt onnistuneesti. Atria paransi tulostaan myös kotimaassa, mutta tuottajahintoihin ei luvata nousua.
Kunta satsaa moneen turhakkeeseen,kuten sekin vilkkuvalo liikenneympyrään. Missä se nyt on,sen voisi myydä isommalle paikkaknnalle,ei sitä täällä ymmärretä,me ollaan paremmin totuttu tuijuihin Ny päättäjät hihat heilumaan ja Katajan tiloja kunnostamaan,myös se kukkakaupan suunnittelu.Ohan niit tiloja,siitä vaan. Hävettää,urheilutalon tilat piloilla,satsatkaa nuoriin. Koululle ei kaikki pääse ja se maksaa,ei siellä olo o ilmasta.
Mitä ne rakentaa siwan tiloissa, näkyy rak.tarvikkeita olevan täynnä. Lidl on huhuttu tulevan
Lidli tulee, se tuo vaihtelua tarjontaan -ja hintaan, tuleeko nyt vai sitten kun "ohari on rakennettu
kannabiskasvattamoa, lääkinnän tarpeeseen Attelle!
Kärsikset sais terävöityä, että Alkon tarjonta pysyy..jos, Etelässäkin huomattu, #Kärsä- Alko romahtaa niin etelänvetelät ajaa kaikkien kiertoliittymien yli suoraan Pulkkilasta- Lappiin oli niissä kieroissa sitten mitä lyhtyjä hyvänsä.
kts yle1 klo 23,00-
Ostakaa Kärkkäiseltä!
Kristalliyö!