Nokian uusi kitka

Koskahan on kaupoissa?
Testirenkaat varmaan on jo tehty, mutta koska alkaa varsinaisten tuotantorenkaiden valmistus?
7246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin, testirenkaat varmasti jo tehty, koskahan ruvetaan tekemään niitä kuluttajille myytäviä renkaita, heh heh heh...

Äänestä

Mieluummin vaikka Hankolaiset kuin Nokialaiset. Asiakkaan kusettaminen ja tyhmänä pitäminen kerran voisi olla vielä johdon yksittäinen teko, mutta useamman kerran se on jo yrityksen periaate. Pitäkää rinkulanne.

Äänestä
  • Jos tarkoitat Hankolaisilla Hankookeja, niin luuletko ihan tosiaan että Korealaiset ei kuseta?
    Nillähän se kusettaminen vasta onkin geeneissä. Kaikessa mahdollisessa koitetaan pettää. Kaikki laitteet, puhelimet ym. tehdään juuri ja juuri takuuajan kestäviksi.
    Parin vuoden kuluttua renkaatkin on jyrisevät kovapintaiset renkaat missä ei pitoa enään ole nimeksikään.

    Äänestä

Nuukien ja varattomien selittelyjä jo etukäteen. Minä ostan vain parhaita talvirenkaita, koska arvostan itseäni ja muiden turvallisuutta.

Äänestä
  • Olet siis se tarpeeksi tyhmänä pidetty asiakas joka ostaa renkaita joita luulee samanlaisiksi kuin tehtaan testeihin toimittamat testirenkaat. Onneksi olkoon, olet tyypillinen suomalainen kusetettu hölmöläinen ja vielä tarpeeksi hölmö ollakseen jotenkin kieroutuneella tavalla ylpeä siitä. Jonkinlainen Tukholma-syndrooman sovellus ilmeisesti. Sinunlaistesi ansiosta huijarit elävät leveästi ja sinä heihin verrattuna rahoistasi keveästi.

    Btw, jos parhaita haluat niin sittenhän sinun tulisi ostaa Continentalin tai Hankookin nastarenkaita koska nehän päihittivät nokiat viime testissä.

    Äänestä

Mahtaa olla hinnakas pyörilö

Äänestä

Varmaan renkaana ihan toimiva ellei parhaimmistoa, mutta taas toisaalta kuitenkin testeissä taas jollakin 0,4 pisteen erolla seuraavaan joka saattaa olla jokin korealainen tai sitten tasoissa. Hintaa kuitenkin kaksinkertaisesti, ja viimeisenä niittinä tehtaan johdon suunnitelmalliset ja toistuvat kuluttajien huijaamiset. Viimeksimainitusta syystä en osta. Jos asenne asiakasta kohtaan on tuollainen niin minulla ei ole mitään velvollisuutta ostaa, olkoonkin vaikka kuinka suomalaista työtä ym.

Mitäs kusettivat. Nautitaan siitä nyt kaikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kärrynpyörät kirjoitti:

Koskahan on kaupoissa?
Testirenkaat varmaan on jo tehty, mutta koska alkaa varsinaisten tuotantorenkaiden valmistus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu