Hjallis sä olet turhan panttina siellä eduskunnassa. Ainoastaan, jos pääset urheiluministeriksi sun kannattaa aikaasi siellä viettää. Voisit petrata Arhinmäen jättämän ikävän jäljen.
Ryhdy sponsoroimaan urheilua ja tekemään Suomea ja suomalaisia tuotteita sitä kautta tunnetuksi. Sini tuote voisi avullasi markkinoida SINIVALKO keittiö tuotteita.
Luo suomalaiseen urheilukulttuuriin taiteilija nimien kulttuuri. Brassit käyttävät, mutta hekään eivät ole onnistuneet luomaan siitä kaupallista tuotetta. Elämme hetkeä, kun Rukajärvi on saanut mitalin. Mikäli hän olisi Enni Ruka, niin Rukan laskettelukeskus saisi kansainvälistä näkyvyyttä.
Jesse Puljujärvi on jätetty oman onnensa ojaan kielitaidottomana NHL:n. Hän voisi olla siellä nimellä Jesse Palju. Suomalaiset paljujen tekijät voisivat kustantaa kielikoulun ja kotouttamisen sinne. NHL pelaaja joka pärjää on plussa Suomelle. Ei hylätä omiamme.
Jokereiden avulla pystyt viemään Venäjälle pesäpallon, salmiakin ja mämmin. Make business and stop bullshit. Putin saattaisi innostua pesäpallosta vastineeksi basbollille? Venäjän armeijalle harjoittelu peliksi?
Suomi tarvitsisi gurlinghallin, kelkka- ja alamäkiluisteluradan. Näissä lajeissa saa kansainvälisen näkyvyyden pienimmällä rahalla. Hjallis du har altt det krävs!!!
Hjallis lopeta pelleily!
2
121
Vastaukset 2
Ai niin kysyt, miten tuolla tulee toimen? Vastaan helposti. Otat sopeutumiseläkkeen, kuten Päivi Lipponen tai Steffi Wallin. Perustat yhtiön, nimeltä Hajllis of Finland ja maksat palkkaa 1800€.
Jäädessäsi oikealle eläkkeelle myyt firman pojallesi muutamalla kymmenellä miljoonalla ja muutat Portugaliin purjehtimaan.- EiköTotta
Sehän on jo eläkeukko täyttää tänä vuonna 65 vuotta.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371423- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69906PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713- 68713
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi229644- 37599
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33551- 39527
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7521
