Onko kokemuksia? Siis kryptojen ostelusta ja myymisestä lyhyemmällä aikajänteellä? Tuntuu olevan tapana että ostettaan bitcoinia sukanvarteen ja odotetan mutta kun noita heilahteluja katselee niin useilla eri kryptoilla tuntuu olevan kaksinumeroisia heilahduksia viikossa useampiakin kertoja. Luulisi antavan osaajalle paikkoja tehdä tiliä?
Kokeneemmilta kuulisin mielelläni että millä kolikoilla suosittelisitte tuota kokeilemaan? Ainakin omasta mielestä LiteCoin vaikuttaa hyvältä vaihtoehdolta. Varma pidemmällä aikavälillä (tuskin katoamassa ainakaan) ja silti hyvin tulee dippiä ja nostetta sykleittäin.
Kryptovaluuttojen päivitäiskauppa?
2
422
Vastaukset
- EiToimiKoskaan
Tili muodostuu vain välityspalkkiota kerääville. Muille turskaa. "Osaavia" valuuttakursseilla keinottelevia (jälkiviisaita) "neroja" riittää maailmalla. Satoja "älykkäitä neroja" seuraamassa käppyröitä ja ennustamassa niiden liikkeitä täysin toisistaan tietämättä. Ei toimi, ellei tuota tehdä suunnitellusti yhteistyössä ison joukon kanssa. Vrt. pankkien muodostamat kartellit.
- vaivalloista
Ei se oikein maksa vaivaa vaan turhauttaa, koska sekä treidattavien että myös treidaamiseen käytettävän valuutan molempien hinnat vaihtelevat niin rajusti, treidaamisessahan on käytettävä valuuttana Bitcoinia tai Ethereumia jotka ovat vaihtokelpoisia alt-coinien kanssa. Nämä pörssit eivät myöskään sulkeudu milloinkaan eikä ruudun ääressä viitsi valvoa. Järkevämpää ja tuottavampaa on ostaa ja pitää lupaavia uusia valuuttoja joilla on hyvä liiketoimintamalli, eli kannattaa sijoittaa niihin pitkiksi ajoiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581031Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11790Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t267782Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721