Rumilta lääkäreiltä rumia diagnooseja

1asiallinenmies

Jokin aika sitten sairaalalääkärini sai houkuteltua minut Paimion tutkimussairaalaan. Lopputuloksena Paimion sairaalan ruma naislääkäri lähetti minusta sairaalaani ilmoituksen, että minulla epäillään olevan käytöshäiriöitä. Sairaalani vati minua käymään psykiatrilla. Käynti oli turha. Taksirahat vain meni. Vuosikontrollissa Neon lääkäri kehtasi hieman murista minulle, koska psykiatrin käynnillä ei ilmennyt mitään. Lääkäreiden törkeää vallankäyttöä. Omakantapalveluun tuli kuitenkin merkintä epäilystä.

Jokin aika sitten ruma terveyskeskuslääkäri määräsi vain särkylääkettä, vaikka olisi pitänyt määrätä ehdottomasti tehoavaa lääkettä. Harmittavaisesti sellaisia saa vain lääkärin määräyksellä.

Lääketieteellisen tiedekunnan pitäisi huomioida ulkonäköongelmat, feminismi ja erot, koska ne haittaavat helposti vakavalla tavalla potilastyötä.

1

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kummajainenko

      No lääkiksen naistarjonta nyt ei tunnetusti kovin hääviö ole.. mutta että vaikuttaisi diagnooseihinkin. Mielenkiintoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      332
      11441
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      36
      3496
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      99
      2781
    5. 89
      2641
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      45
      2469
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      155
      2384
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2274
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1455
    Aihe