Heti kun avaan luonnossivun, laskimen yläreunassa alkaa välkkyä ja se ilmoittaa, että järjestelmän muisti on vähissä. Mikähän olisi avuksi?
Olen tallentanut kyseiseen laskimeen kaksi asiakirjaa, joiden koko on yhteensä 5K, aikaisemmin niistä ei ole ollut ongelmaa. Tyhjensin myös luonnossivun ja kaikki muuttujat sekä käynnistin koko laskimen uudelleen, mutta edelleen valittaa muistista. Kuvaaja-sivu on myös tyhjä ja muut asiakirjat suljettu erikseen.
Laskin näyttää, että tallennustilaa on käytettävissä 96.7 MB vielä.
Joskus syksyllä oli sama ongelma, mutta en muista miten se korjaantui vai loppuiko se vasta yo-kirjoituksissa kun piti muisti tyhjentää. Nyt en haluaisi vielä resetoida laitetta, kun noista asiakirjoista on hyötyä vielä :P Yritin etsiä googlesta, mutta ei sieltä löytynyt apua.
Texas ti-nspire cx cas MUISTI VÄHISSÄ
laskinongelma
1
205
Vastaukset
- laskinongelma
Noh, sama ongelma kuin monella wanhalla. sammuu illalla ja herää aamulla siimapäiset muuttujat pyllyssä hyllyen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2742445Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001314- 1081211
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831211Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581165Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811106- 44972
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67907Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33777