Onkos palstalla ketään joka olisi kyseisessä huoneistohotellissa ollut?
Matka onko varattu loppuvuoteen ja ihan ok majoitukselta näyttää. Mutta jos olisi antaa vinkkejä alueen ravintoloista (onko mitään aamupala paikkaa?). Ja muutenkin kaikenlaiset kokemukset Katolista sekä hotellista on tervetulleita. Kiitos.
Waterfront Suites Phuket by Centara
10
542
Vastaukset
- NjetKommentaarii
Kokemuksia Katolista?
Mitä mahdat tarkoittaa, siis kokemuksia Katoysta?
No niitä löytyy ainakin Hua Hin puolelta.- rintarottingillakylälle
Phuketin katoy tilanne on hyvä, riittää kaikille rysille ja tsuhnille.
Niin, tarkoittaisikohan aloittaja ennemmin kysyä kokemuksia Karonista, eli rannasta (alueesta) missä tuo kyseinen hotelli sijaitsee.
- rotatmenköötmertentaa
Palkkaa se leidari vääntämään sulle aamiaiset. Moni jolla on varaa asua vesilinnassa, palkkaa kokin, sitä en ole kysynyt, tuleeko se nussittavaksi ?
- OluellaHöystäen
Joka Jumalan aamiaispaikkaa en ole testannut, mutta jos on massakausi edessä, saat 20 kg (Kaikki poskiin ja vatsaan) 2vk reissusella kevyesti. Kaurapuuroa et toki löydä, Katan Centarassa sitä toki on silloin, kun hotelliin tulee varakkaampi venäläisryhmä.
Niillä on varaa tilata spesiaalisapuskat, jotka syötetään kaikille aamiaisella.- VelliäKöyhille
Varakkaille Puuroo, vedä hanskaas.
- vedämakkaraaJaMUNAA
VelliäKöyhille kirjoitti:
Varakkaille Puuroo, vedä hanskaas.
Pääministeri Harri Holkerin sanoin, herrain herkku, köyhän paheksuma pakkomättö, silakka ja kaurapuuro. Tyhjäpäinen köyhällistä ihmettelee kolestroliarvojaan ja mättävinään "hienoa safkaa" tappaen itsensä.
- useinkinkeitellyt
Kyllä kaupoista kauraryynejä puuroon löytyy Thaimaassakin. Hinnat vaan liki Suomen tasolla.
- Kysyväsaatiedon
Phuketin asioista kannattaa kysyä Aviomiesseltä, hänellä on loitojahti ja loistohuvila siellä, joten varmasti tietää kaiken tietämisen arvoisen sieltä.
Ei kun rohkeasti kyselemään. - KopeekallaLattialla
Kus kulkket, kelt käs käyb, Aviomiesseltä suulakin ko sainna
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1173823Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma463311Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest262610- 2022504
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem242472Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu381711- 1141481
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1571366Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja331357Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt721152