Mistä 19-vuotiaalle vippiä

VitunPummi

Tiukassa näyttää olevan paikat joten osaatteko sanoa mistä 19v saisi vippiä

12

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gwrmkghmpltemplh

      Tiedän useitakin paikkoja, jotka myöntävät pikavippejä myös alle 20-vuotiaille. Kaikki kyseiset paikat ovat myös Etelä-Suomen aluehallintoviraston ylläpitämässä luotonantaja- ja vertaislainanvälittäjärekisterissä, en ymmärrä miksi sitä ei saisi kertoa täällä Suomi24:n palstoilla. 19-vuotias on pätevä sotimaan, äänestämään, ajamaan autoa ja avioitumaan, miksei myös halutessaan ottamaan pikavippiä?

      • Mitä nuorempana sitä parempi. On etu että saadaan mahdollisimman aikaisessa vaiheessa maksuhäiriömerkinnät niille ketkä eivät osaa käyttää rahaa, että eivät pääse vanhempana tekemään niin pahoja kupruja.


      • Vippi-Seppo
        M-Kar kirjoitti:

        Mitä nuorempana sitä parempi. On etu että saadaan mahdollisimman aikaisessa vaiheessa maksuhäiriömerkinnät niille ketkä eivät osaa käyttää rahaa, että eivät pääse vanhempana tekemään niin pahoja kupruja.

        Saa ne häiriöt pois viimeistään kun vanhat velat on vanhentuneet. Jos 19 wee on ikää kun menee luottotiedot niin paljon ennen 40-vuotispäiviä pääsee taas sauhuttelemaan täysillä! Niin ja jos käy samalla lailla kun ekalla kerralla niin uusi kierros vaan valloilleen ennen 60-vuotispäiviä.


      • Vippi-Seppo kirjoitti:

        Saa ne häiriöt pois viimeistään kun vanhat velat on vanhentuneet. Jos 19 wee on ikää kun menee luottotiedot niin paljon ennen 40-vuotispäiviä pääsee taas sauhuttelemaan täysillä! Niin ja jos käy samalla lailla kun ekalla kerralla niin uusi kierros vaan valloilleen ennen 60-vuotispäiviä.

        19v ikäisenä jos mokailee menee luottotiedot niin kyllähän ne luottotiedot saa takaisin parissa vuodessa kun maksaa lainaamansa rahat takaisin.

        Homman juju vaan se, että tämän kanssa sitten osataan olla jatkossa varovaisempia ja parempi näin kuin vaikka niin, että menee vinguttamaan parisataa tonnia asuntolainaa ja kulutusluotot päälle ja jättää hoitamatta.


      • efwev34t4tg
        Vippi-Seppo kirjoitti:

        Saa ne häiriöt pois viimeistään kun vanhat velat on vanhentuneet. Jos 19 wee on ikää kun menee luottotiedot niin paljon ennen 40-vuotispäiviä pääsee taas sauhuttelemaan täysillä! Niin ja jos käy samalla lailla kun ekalla kerralla niin uusi kierros vaan valloilleen ennen 60-vuotispäiviä.

        Totuus on se, että velkojen annetaan harvoin vanhentua vaan ne pidetään aktiivisena väkisin. Jos siis saat 19-vuotiaana maksuhäiriömerkinnän, etkä missään vaiheessa maksa velkaasi, niin se merkintä on sinulla vielä 60-vuotiaanakin.


      • hsuu3wh3bw7

        Tuo ei pidä paikkaansa. Kaikki velat vanhenevat viimeistään 20 tai 25 vuodessa alkuperäisestä eräpäivästä.


    • Hessuuuuuuu

      Helppolaina tarjoo ainaski

    • meetöihin

      Ei kukaan lainaa 19-vuotiaalle, koska kaikki firmat käyttää nykyään törppöhaistajaa.

    • Falloslaina

      Falloslaina antaa kyllä 19-kesäiselle mielellään!

    • VitunPummi

      Jos et tiedä mitään, voit vaikka jättää vaikka neuvomatta.

    • Rahaaaaaa

      Täältä löytyy ainakin pitkä lista www.apuatalouteesi.com

    • Teppo6

      Amexilla saa suhteellisen rajattomasti vippiä, eikä tuohon taida olla mitään erikoisempaa ikärajaa. En ole ainakaan vielä törmännyt luottorajaan. Vuosikaudet olen käyttänyt eikä ole ollut pahaa sanottavaa. Lasku on tietysti maksettava heti tilipäivänä pois, mutta niinhän ne täytyy pikavipitkin.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      147
      10843
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5180
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2393
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2083
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1671
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1502
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1204
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1156
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      915
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      872
    Aihe