Kun pitkällä taipaleella tulee suuhusi tunne, että haluaisit sinne jotakin hyvän makuista limukka limskaa tuottamaan suussa hyvältä maulta tuntuvaa makua, niin minkä limppari limska pullon haet huoltikselta ? Minä haen aina Aku Ankka päärynä limukka limskaa tai sitten vadelmalle maistuvaa Pelle Peloton limppari limskaa. On tärkeää myös, että limppari limppari limska pullon kyljessä on jokin jänskä hahmo etiketissä, niin tauollo voi sitten sitä katsoa samalla, kun juo siinä pullossa sisällä olevaa suussa hyvälle maistuvaa limska limppari juomaa.
Limska kyssäri?
7
152
Vastaukset
- 7up-
Täytyy kokkeilla seven uppia, tuntuu olevan herkkua, tylsyyteen!
- vesimies--
Aikoinaan minäkin otin ryypyn limsaa ajaessa, eli sokerivettä. Sitten viisastuin, ja aloin juomaa pelkkää vettä. Limsaa juodessa jopa hikikin oli tahmeaa. Viisastukaa tekin hyvissä ajoin, ja juokaa janoon vettä.
- Koskenkorv
Ryyppy kosssua sillointällöin tiellä pitää.
Koskenkorv kirjoitti:
Ryyppy kosssua sillointällöin tiellä pitää.
Noikoha ei olis iha vastakohtane vaikutus!
- EiRuokitaTrollia
Kannattaisiko jättää nämä trollit ja kommenttinsa huomioimmatta? Tälläkin palstalla pyörii muutama "tosihauska" huumoriheppu jottka hakevat huomiota vitseilöä jotka naurattavat vain heitä itseään.
- eeroPäntäläinen
Jokin niissä trolleissa kuitenkin suakin kiehtoo, kun jokaisen luet ja kommentoitkin. Trollille riittää ainoastaan, että joku vastaa ja sinä olit tässäkin yksi.
Miten todistat tämän aloituksen trolliksi? Eikö sulla tule koskaan suuhun tunnetta, että haluaisit sinne jotakin tiettyä makua? Mulla ainakin pitkillä siirtymillä tulee välillä jokin pakottava tarve saada esim keltaista jaffaa. - EiRuokitaTrollia
eeroPäntäläinen kirjoitti:
Jokin niissä trolleissa kuitenkin suakin kiehtoo, kun jokaisen luet ja kommentoitkin. Trollille riittää ainoastaan, että joku vastaa ja sinä olit tässäkin yksi.
Miten todistat tämän aloituksen trolliksi? Eikö sulla tule koskaan suuhun tunnetta, että haluaisit sinne jotakin tiettyä makua? Mulla ainakin pitkillä siirtymillä tulee välillä jokin pakottava tarve saada esim keltaista jaffaa.Ikävä kyllä jos haluaa tuoda julki muistutuksen siitä ettei trollaaviin viesteihin pidä vastata niin pakostakin silloin oma kirjoitus tulee trollin aloittamaan viestiketjuu. Se ei silti tarkoita sitä että muistuttajalla olisi mitään kiinnostusta itse keskustelun avaajaan eli trolliin.
Ja jos sinä et aloitusta tunnista trolliksi niin sinun täytyy itse olla keskustelun aloittaja eli trolli itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4918547Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2694815Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723768- 901708
- 961241
- 47879