Kun pitkällä taipaleella tulee suuhusi tunne, että haluaisit sinne jotakin hyvän makuista limukka limskaa tuottamaan suussa hyvältä maulta tuntuvaa makua, niin minkä limppari limska pullon haet huoltikselta ? Minä haen aina Aku Ankka päärynä limukka limskaa tai sitten vadelmalle maistuvaa Pelle Peloton limppari limskaa. On tärkeää myös, että limppari limppari limska pullon kyljessä on jokin jänskä hahmo etiketissä, niin tauollo voi sitten sitä katsoa samalla, kun juo siinä pullossa sisällä olevaa suussa hyvälle maistuvaa limska limppari juomaa.
Limska kyssäri?
7
171
Vastaukset
- 7up-
Täytyy kokkeilla seven uppia, tuntuu olevan herkkua, tylsyyteen!
- vesimies--
Aikoinaan minäkin otin ryypyn limsaa ajaessa, eli sokerivettä. Sitten viisastuin, ja aloin juomaa pelkkää vettä. Limsaa juodessa jopa hikikin oli tahmeaa. Viisastukaa tekin hyvissä ajoin, ja juokaa janoon vettä.
- Koskenkorv
Ryyppy kosssua sillointällöin tiellä pitää.
Koskenkorv kirjoitti:
Ryyppy kosssua sillointällöin tiellä pitää.
Noikoha ei olis iha vastakohtane vaikutus!
- EiRuokitaTrollia
Kannattaisiko jättää nämä trollit ja kommenttinsa huomioimmatta? Tälläkin palstalla pyörii muutama "tosihauska" huumoriheppu jottka hakevat huomiota vitseilöä jotka naurattavat vain heitä itseään.
- eeroPäntäläinen
Jokin niissä trolleissa kuitenkin suakin kiehtoo, kun jokaisen luet ja kommentoitkin. Trollille riittää ainoastaan, että joku vastaa ja sinä olit tässäkin yksi.
Miten todistat tämän aloituksen trolliksi? Eikö sulla tule koskaan suuhun tunnetta, että haluaisit sinne jotakin tiettyä makua? Mulla ainakin pitkillä siirtymillä tulee välillä jokin pakottava tarve saada esim keltaista jaffaa. - EiRuokitaTrollia
eeroPäntäläinen kirjoitti:
Jokin niissä trolleissa kuitenkin suakin kiehtoo, kun jokaisen luet ja kommentoitkin. Trollille riittää ainoastaan, että joku vastaa ja sinä olit tässäkin yksi.
Miten todistat tämän aloituksen trolliksi? Eikö sulla tule koskaan suuhun tunnetta, että haluaisit sinne jotakin tiettyä makua? Mulla ainakin pitkillä siirtymillä tulee välillä jokin pakottava tarve saada esim keltaista jaffaa.Ikävä kyllä jos haluaa tuoda julki muistutuksen siitä ettei trollaaviin viesteihin pidä vastata niin pakostakin silloin oma kirjoitus tulee trollin aloittamaan viestiketjuu. Se ei silti tarkoita sitä että muistuttajalla olisi mitään kiinnostusta itse keskustelun avaajaan eli trolliin.
Ja jos sinä et aloitusta tunnista trolliksi niin sinun täytyy itse olla keskustelun aloittaja eli trolli itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16615ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428- 26419