Antti Rinteellä voisi olla jotain sanottavaakin, mutta kun ei siitä jokelluksesta ja sähellyksestä saa mitään selvää. Hakeudu hyvä mies puheterapeutille. Ongelmasi ratkeaisi parissa viikossa.
Antti, opettele puhumaan selkeästi
jokeltavaAntti
12201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ehkä Rinteen pitäisi ensiksi olla selvä? Tänäänkinnoli krapulassa eduskunnassa.
No joo. tuokin on totta. Häppä ilmeiesti miehelle maistuu (sen kertoo jo kasvot).
Oppis edes feikkaamaan olevansa kartalla, selvinpäin, ja puhuen selvästi ymmärrettävääkieltä (jos puhuu viroa tai posliini arabiaa norjaksi kraapula-aamuna)
Jes, aprikos. Kun eduskunnassa pääsee puhumaan, niin Rinteellä pitäisi olla henkilökohtainen virpoja (viittomatulkki) textitys promterissa.
Pitäisi olla ihan liikaa mielikuvitusta tai töllössä säätöjä.
Siinä Antin "köyhän asialla" olemisessa ei ole mitään uskottavuutta.
AY- liikkeen isopalkkainen vuokrakiskuri kuulostaa naurettavalta kun se haluaa köyhille lisää, että saisi sitten vaikka nostaa pienituloisten vuokria ja saisi omaan taskuun lisää.
Nolojen tilanteiden miehellä mr. Rinteellä meinaa olla jo huonoista uutisista pulaa. :))
No, toisaalta hallitus vie Antilta senkin ilon, että tarvitsisi puuttua huonoihin uutisiin. Hallitus tekee sen itse ampumalla jatkuvasti omaan jalkaansa. Milloin osuvat muniensa korkeudelle?
Koko opposition heikkous on siinä, että se jää vain monttu auki katselemaan, kun hallitus toimii kuin joku vajakkilauma.
Antti unohti sanoa myös sen että ihmisarvo on jakamaton ja ikuisestielätettävät kehitysmaa muslimi haittamaahanmuuttajat ovat valtava rikkaus suomessa ja Islamilainen kalifaatti suomessa on suomalaisen duunarin etu, kuten se on vihervasemiston unelma......
Antti ei ymmärrä, että matut vievät osan minulle kuuluvasta sossuntuesta.
Mamu-antti ei ymmärrä että leluRami vie tolloa kuin pässiä narusta, eikä tuomiojakaan eikä haloska ja mitä kaikkeja tyhmiä temaritolloja niitä onkaan!
Antti on vain edukseen silloin kun sen puhetta ei kukaan ymmärrä.
Anttiparan ainut asiallinen ehdotus synnytystalkoista ammuttiin välittömästi omien toimesta alas. Oikealla pistettiin siinäkin toimeksi.
Antti on jatkuvassa stressitilassa, kun hän on vihainen kaikille, ei ihme, että puhe on sekavaa.
Ei hyvänen aika, Rinteen Antti, kasva metrin, puhu selvästi ökelktelemätöntä Suomea ja laihdu. Mies. Yritä edes laihtua. Läskinaamaa ei kukaan usko.
SDP hoi! Heinäluoma rattiin!