Elikkäs pakkasella tuo meni poikki että napsahti. Takuu loppu, onkohan kallis osa? Eikö myyjällä ole mitään kuluttajasuojalain mukaista vastuuta?
Vastaukset 39
- itälaatu_ei_petä
Ei toi kaasupoljin paljoa maksa, kato purkaamolta. Skeidoja purettu ennätysmäärin, runsaasti kolaroitu ja hajonnu atomeiksi koko kippana
- kaasupoljinVWskodaudi
alustanumero viittaa 2013 malliin
poljin merkkiliikkeessä 260e
pianosaranna 2e ja omatyö ei mittään - su.perppi
Muhahahahshshshshsss hih hih hauska vitsi vai että napsahti kerro lisää vitsejä
- olitalvisaksassaVWaudi
http://www.iltalehti.fi/autot/2010030911269045_au.shtml
oliko loppusaldo 400000 poljinta? - kaasupoljinVWskodaudi
pakkasVWaamut
- kierrätysmuovia
Onhan siinä ämpärimuovilla (kierrätysmuovi) kate kohillaan. Jos olisi samaa muovilaatua kuin siimaleikkurin siima, niin ei taatusti katkeaisi. Toyotassa kestää auton koko elinkaaren.
- mitäsillätehdään
En tiennytkään että Tojotassa on siimaleikkuri?
- heikkoesitys
mitäsillätehdään kirjoitti:
En tiennytkään että Tojotassa on siimaleikkuri?
Jos ei ymmärrä lukemaansa tekstiä niin ei sitä kannata tulla tänne huutelemaan. Tuskin tulee irtopisteitä.
- vanha-toyota-äijä
Kannattaa vaihtaa Skoda Toyotaan.
Autoliike voi jopa ottaa vaihdossa Skodan.- voivat-ottaa-skodan
Jotkut ottaa, kamux esimerkiks. Skodan vaihdossa. Kovasti kysellään öljynkulutuksesta ja jos on dsg, sen öljynvaihdoista
- qqqq
No voi harmi kun Skoda on niin huono.
- Huono.Auto.Ja.Ruma
Itsekin tulee monesti mietittyä, että miksi skodat on niin huonoja, ja rumia ennen kaikkea.
- Anonyymi
Huono.Auto.Ja.Ruma kirjoitti:
Itsekin tulee monesti mietittyä, että miksi skodat on niin huonoja, ja rumia ennen kaikkea.
Mitä sitä jotain rumuutta pohtimaan, siitä ei tarvitse maksaa lisää.
- puhtaanapito
Sohjot, lumet, kaikki vaan sinne autoon jaloissa sisään ja sulamaan sitten odottamaan jäätymistä niin se on polkimen vika kun ääliö rikkoo sen.
- Anonyymi
No se on kun noissa tuon konsernin tuotteissa ei lämmitys riitä sulattamaan lunta jalkatilassa. VW konsernin romiskot eivät sovi Suomen oloihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No se on kun noissa tuon konsernin tuotteissa ei lämmitys riitä sulattamaan lunta jalkatilassa. VW konsernin romiskot eivät sovi Suomen oloihin.
miksihän muissa merkeissä ei katkea muoviset polkimet?
esim bmw? onko laatu sitä parempaa?
- kaasupoljinVWskodaudi
VW pakkanen on kaasupoljin tuho
- Paalaamoon
Valmistajan mukaan tuon ikäinen Skeida on jo loppuun ajettu.
Matka katkeaa skodalla pakkasissa muutenkin.
- jalkasienionvaarallinen
Goooool
Vapaa kuvaus
Lisää vapaa kuvaus. - SitäJormaTähän
jalkasienionvaarallinen kirjoitti:
Goooool
Vapaa kuvaus
Lisää vapaa kuvaus.Gooool; nimimerkki, jolla on agenda.
- jalkasienionvaarallinen
SitäJormaTähän kirjoitti:
Gooool; nimimerkki, jolla on agenda.
Olen huolissani siitä, onko ihmisillä kykyä ja halua maksaa tulevaisuudessa siitä, että lehdistö ottaa vastuun uutisten totuudellisuudesta ja siitä että lehdistö suodattaa informaatiota lukijoilleen
- fghgfhgfh
Kuinkahan mones vuosi jo menossa kaasupolkimien katkeamisesta kun kerrankin on ponniskellen yrittänyt saada hyvän jutun aikaiseksi mihin itse ei sitten kyllästy?
- Purkaamo-Jesse
Noita kaasupolkimia menee paljon skodista rikki. Katkeavat aggressiivisen kyykytys yrityksen seurauksena, kun kääkkä yrittää painaa poljinta tyyliin lattian läpi, monesti pakkanen on vielä osasyynä.
Meidänkin purkaamolta löytyy kymmenittäin hitsattuja kaasupolkimia skeidoihin. Eivät maksa kuin kolmanneksen uuden hinnasta (85 euroa vs. yli 250 euroa) - Anonyymi
Minulta on jo kolmesta skeidasta napsahtanut kaasupoljin poikki. Ensin poljin jumiutuu, ja kun käytän voimaa, venäläinen melttorauta ei kestä sitä, vaan katkeaa pakkasessa.
- Anonyymi
Ei myyjällä ole mitään kuluttajasuojalain mukaista vastuuta.
Sitähän se kysyit? - Anonyymi
talvitulihalla
- Anonyymi
osan kesto 250000km...
kertoo kuluttajaneuvonta - Anonyymi
uusissa sama homma?
- Anonyymi
Onko Skootan polkimet edelleen bakeliittia?
- Anonyymi
Vähän taas vanhoilla jutuilla hörhö yrittää lieventää ahdistustaan.
Poljin ei katkea kuin väärinkäytöksiä, eli potkitaan ensin lunta lattiat täyteen ja kun se sulaa ja jäätyy niin poljetaan voimalla poljin rikki. Menee rikki muuten kaikissa joissa on vastaavanlainen poljin, kuten suurimmassa osaa autoja.
- Anonyymi
Ihan uus juttu mulle, vaikka takana 40 autoilua, usealla merkillä. Mahtaako sitten jarrupoljinkin olla samaa luokkaa, että napsahtaa, kun joutuu reilummin polkaisemaan.
- Anonyymi
se muovia sarannaa myöten tuo vw poljin
kts google
VW kaasupoljin
merkkiliike kyllä asentaa uuden veloituksetta-poljin pitää kestää sen lain määrääman 250000km - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se muovia sarannaa myöten tuo vw poljin
kts google
VW kaasupoljin
merkkiliike kyllä asentaa uuden veloituksetta-poljin pitää kestää sen lain määrääman 250000kmOnks tieliikenne laki määrännet, että poljin pitää kestää 250 tkm , sittenhän kaikki taksit ja paljon ajavat ajaa turvattomilla autoilla.
- Anonyymi
koookoooonaps
- Anonyymi
muoviiiiiinaps kuten DSG
- Anonyymi
willeeeevweeeeeee
- Anonyymi
Toyotan omapojan epätoivon ja tuskan kuukaudet edessä ja kasetti jumittaa pelkästä pelosta ja kateudesta.
- Anonyymi
oon
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on191305Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran1041070Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?1701062- 65785
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.57762Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.51761Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y27729Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47714- 51669
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee554630Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30617Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32602- 84578
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20573- 31551
- 7534
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14525- 43523
- 44511
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81499