Kempeleen ketku Juha Sipilä on matkustanut Koreaan yhdessä korskean muijansa kanssa. Lennot tehtiin ensimmäisessä luokassa ja majoitus Kempeleen ketkun tyyliin olympiakaupungin kalleimmassa hotellisa.
Kempeleen ketku Juha Sipilä tietää, että pääministeripäivät alkavat käydä vähiin. Hän yrittää nyt maksimaalisesti käyttää verorahoja itsensä hyväksi.
Kempeleen ketku Juha Sipilä tietää, että pääministeripäivät alkavat käydä vähiin. Hän yrittää nyt maksimaalisesti käyttää verorahoja itsensä hyväksi.
Vastaukset 36
Vanhimmat
pääministerin perhe on kepuloisien johtomies , joten aivan ymmärrettävää , ei mitään makseta omasta kukkarosta.
Älkää PUNIKIT puhuko taas paskaa. Matka oli suomen Presidenti Niinistölle ennakkoon ostettu ja maksettu matka.
Mutta kun Niinistö ei pääsytkään matkustaan, perheen pienen lapsen vuoksi. Niin rehtinä miehenä hän antoi sen Suomen toiseksi parhaalle miehelle, eli Pääministeri Sipilän perheelle.
Tästäkin toimesta Pääministeri Sipilälle olisi pitänyt antaa Suomen pelastus mitalli. Kun muuten valtion maksamat liput olisi olisi pyyhkiytyneet taivaan tuuliin.
Meidän Keskustalaisten Rakas Pääministeri Sipilämme, pelasti taas Suomen suosta.
Johon raakalais sossu-komukka Punikit, yrittää sen jatkuvasti haudata....
Kyllä+kun+KauKe+päästelee+totuuksia,+niin+hiljaista+tulee+punikki+rintamalle.+
Olisikohan+KauKesta+seuraavaa+pääministeri+ainesta.+
Tuntuu+vain+että+hän+on+liian+asiallinen+siihen,+sossut+saattaisi+hyytyä+5%+puolueeksi.
KYllä se noin on, kun totta puhutaan niin sosialisti ylläpito, yrittää poistaa tämänkin viestiketjun. Kun heidän törkeät valheet saadaan ilmi.
palvokaamme isä- aurikoista...
Niinistön matkaa ei oltule etukäteen maksettu, koska Niinistö ei missään vaiheessa ollut lähdössä Koreaan. Sipilä sen sijaan jalkaa polkujen vaati luxus-matkaa.
Sipilä sanoi ennen lähtöään "edus"-kunnassa, että suomi on vapautunut lamasta. Minä en usko, mutta näinse ketku sahas paskahousuja silmään kun saman tien koreaan verorahoilla lähti.
Sipilällä on aina ollut taito käyttää yhteisiä rahoja itsensä hyväksi:
https://seura.fi/asiat/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/
-Sipilä hyödynsi yhteistä rahaa tehdäkseen itsestään yksityisen miljonäärin.
Kempeleen-Ketku tuo huonoa onnea suomalaisille jo Koreassakin:
http://www.iltalehti.fi/pyeongchangin-olympialaiset-2018/201802182200753583_pz.shtml
-Vain pari päivää aikaa toipua ennen keskiviikon pariviestejä.
Täällähän navettaryssät valehtelee tapansa mukaan, vai Niinistön ennakkoon maksetulla matkalla niskalaukaus Sipilä loisii Koreassa. Joku raja se pitää Sipilän perseen nuolemisessakin oltava.
Punikkiruput kyyristelevät asumistuella maksettujen vuokrakaksioidensa nurkissa ja purevat rystysiään vitutuksenkourissa.
Sipilä käy Koreassa juttelemassa mukavia muille paikalla oleville poliitikoille.
Tasan ei mene punarupujen onnenlahjat ja sen huomaa.
Suomalaisilta meni viimeisetkin mahdollisuudet mitalien lisäykseen Jumalansa hyljänneen ristinkääntäjä-Sipilän paikalle saapumisen myötä...
Mitäs lestakepulit tähän?
Niskalaukaus Sipilän matkarahat otetaan työttömiltä.
Työtä vältteleviltä punarupuilta kuuluukin ottaa.
Tulisipa Suomen nyt todella nopeasti uusi sisällissota.
Niin olisi kyllä todella mukava pistää teitä onnettomia nyrkillä tapettavia pullamössölahtareita pinoon kylmiämään.
Ole tarkkana, vitutukseen voi kuulemma kuolla ; )))
Sinähän tuon kyllä itse tiedät todella hyvin.:- hihihihihihiihihiii
KaupKesk rykäisi valheen ....niinhän Kepulit tekee aina. Ei ollut Niinistölle varattu matka. Mistähän tämäkin valhe kumpusi? Kepulit on NIIN hyviä keksimään tuulesta temmattuja selityksiä. Sipilä otti akkansa mukaan ja me maksamme herrasväen pröystäilyt taas. Mitä se akka tekee siellä? Vahtii ettei viemärirotta juo ja huoraa. No loppuu ne Pipilän lennot seuraaviin vaaleihin.
Surkeata on punarupun ulina. Vituttaaniin ettei pöksyihinsä meinaa mahtua mutta niinhän se pitääkin punarupua vituttaa. Se karaisee luonnetta rupulla.
Roisto-Sipilä ottaa mallia Esko Tuhoahosta. Samaan tapaan Tuhoaho matkusteli luksusluokassa olympialaissa ja niin teki muuten myös Matti "Mulkku" Vanhanen.
Täällähän läimitään naverraryssille totuutta päin korvia, että ulina kuuluu. Hyvä niin .
Roisto-Sipilä on historian ahnein pääministeri.
Koreassa Sipilä aikoo piilottaa omaisuutta Suomen verottajan ulottumattomiin...
Meni sama raha jo viinaan kuin mitä Sipilältä koko retkeen.
Siksi piti kansaneläkkeiden indeksikorotukset jäädyttää. Matkaraha Koreaan!
Sipilä edustaa kunniakkaasti Suomea. Toista oli punikki-arhin sammuninen.
Silmät tapitti Sipilällä. Oli tainnut nauttia liikaa miestä väkevämpää - tuo kunniaton paskiainen.
Äläs nyt. Sellaista se on, kun suomalainen mies juhlii. Arhinmäki vaan noudatti kaavaa. Ryyppäisit sinäkin silloin kun on aihetta.
Yllättääkö tämä uutinen.
Ahneella on p....nen loppu.
Vaalit tulee.
Lähtö laskenta on alkanut...
Maj.Tilallinen pitää olympialaiset omilla maillaan punapuiden siimeksessä Kempeleen alpeilla. Säästi ja teki itse latukoneen ja ladut ja juomapaikat ja grillikodat ja polttopuut ja peitteli poltopuut ja aisasi polttopuut ja tulipaikat ja kaksi latua 0,7 ja 2,5 km ja järjesti dopingin kuseskelut
pensaaseen. Ja kaikki omilla maillaan Kempeleen alpeilla! Keskustalaista välittämistä ja uhrautumista.
Vielä voi rellestää veronmaksajien rahoilla.
Vaalit tulee ...
Vakuutuskuorilla veronmaksua välttelevä matkusti veronmaksajien rahoilla paikan päälle kisoja katsomaan ja tulos on nyt sitten tässä...
https://www.suomenmaa.fi/image-3.184172.d9d80f8c9c?size=1024
Jos haluat muutoksen, äänestä Paavo Väyrystä.
Paavo lentää kohtapuolin niskaperse otteella Pohjois-Koreaan.
Aikamoista valtion rahojen törsäämistä taas tällä ketkulla!
Akka oli myös mukana ja iso joukko lakeijoita. Näin se Pipilä osallistuu taloustalkoisiin. Röyhkeä ja ahne!!!