Häiriintyneet saa mitää metsästysaseensa?
Aselakiin ei Suomessakaan muutuksia
Nuwkomment
11127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kommunistimaissa ei saa omistaa tavis aseita koska
ne kääntyvät rauhaarakastavat kommunistidiktatuurin aseellista pakkovaltaa vastaan
lännessä ei rajoituksille ole pohjaa koska valtaosa kansasta tukee demokratiaa
Niin se on.
Muistan kun olin Neuvostoliitossa töissä ja siellähän ei "saanut asetta" pitää vallankumouksen pelossa, niin ihmettelen omaa näkyä kun ne Neuvostoliiton toverit metsästi ja minun mielestä ne oli asita.
Mutta tietenkin sinähän nämä asiat ymärrät paremmin.
Tietenkin sinä olet hyvin viisas tai sitten tarkoitushakuinen paskanjauhaja ja kallistun jälkimmäiseen.
jäi kirjaimia pois, lainaatko
Sekava aloitus ei saa selvää komuakka muista nyt se kuuluisa oikeinkirjoitus.Suomessa on nyt niin tiukka aselaki ettei sitä voi enää tiukentaa .Metsästys kuuluu Suomalaiseen kulttuuriin eikä sitä tule vaikeuttaa joidenkin sekopäiden takia aseita saa kuitenkin pimeiltä markkinoilta jos niin haluaa sitä ei voi mitkään lait estää että siinä suhteessa turhaa vouhotusta suvakeilta jotka eivät ymmärrä riistanhoidosta yhtikäs mitään .
joo mutta kompensaatioksi Yleen pääsee töihin jos ei hulluuttaan keskeytä
https://www.seiska.fi/Uutiset/Selostaja-Tapio-Suominen-oli-kuukauden-psykiatrisessa-hoidossa-10-kertaa-sahkoa-ja-tanaan
https://www.seiska.fi/Uutiset/Tapio-Suomiselta-rajua-ja-sekavaa-tekstia-somessa-huoli-herasi-ex-rakas-soitti-poliisit
Ilmeiseti ylen-toimitteliaksi pääsee kun on suvakki .
Niin ja perussuomalaisiin pääsee kun on idiootti
Myönteisenä asiana perussuomalaiset jäsenistön kohdalla näkee myös sen, että hakija on rasisti, sivari tai latvapöpi ja ja idiootti.
Näillä taidoilla voi päästä puolueessa pitkälle
Persuihin pääsevät idiootit (ÄO alle 35), imbesillit (ÄO 35–49) ja debiilit (ÄO 50–70). Muut älkööt vaivautuko!
Tuo ei vaadi äö vaan suvakki käsikirjan taskuun ja rahat kansalta.
https://mvlehti.net/2018/01/30/joka-toinen-stadin-raiskaaja-ulkomaalainen/
Mutta tämän esimerkin mukaan, myös perussuomalaisten on tuhottava aseensa.
Upseerimiehistä vaikka Halla-aho, Immonen voisi valvoa kun persusivarit, latvapöpit ja kaappihomot tuo ritsansa puoluetoimistoon ja kuminauhat yhdessä katkotaan;
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005575765.html
Jenkkipoika teki nän.
Persun käteen tuommosta asetta ei voi antaa, ampuu varpaansa.