Nokian rattijoupot !

8232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos on oma auto niin pois. Jos taas kaverin auto, pois. Jos on kaverin kaverin auto pois . Kaikki autot valtiolle ja kylmäkoskelle.

Äänestä
  • Jos on luvatta otettu auto, pois myös sen omistajalta?

    Äänestä

  • No tiedätkö yhtäkään rattijuoppoja keneltä olisi auto takavarikoitu lain puolesta? Minä en (enkä kyllä tunne niitä muutenkaan) ja poliisi sanoo kysyttäessä että se kuitenkin ajaisi jonkun kaverin autolla.

    Äänestä

  • Kädet pois. Kädettömän on vaikea käännellä rattia.

    Äänestä

Se on kyllä ihme juttu miten täällä muka on niin vaikea ottaa tuollaisilta se auto pois. Siihen ei ole kuin huonoja selityksiä vastaukseksi.

Äänestä

Ei taida pelkkä auton poisotto auttaa näillä ongelmatapauksilla, saavat tai ottavat "lainaan" sellaisen muualta. Ainut toimiva keino olisi saada se syy eli päihde/huume-ongelma pois henkilöltä tai sitten sulkea linnaan loppuiäksi. Linnaan sulkeminen pitkäksi ajaksi tosin tulisi kalliksi eikä riitä vankitilat.

Äänestä

Pinsiöntien tappajakin taas autoili,tälläkertaa 360e sakkoa muutamasta "pikkurikkeestä",nyt ei ketään kuollut .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kortillinen kirjoitti:

Kuski jäi kiinni kortitta ajosta: 14. kerta vuoden sisään
https://www.nokianuutiset.fi/uutiset/kuski-jai-kiinni-kortitta-ajosta-14-kerta-vuoden-sisaan-200746182/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu