Rosvosakki taas asialla

Mitäpä ajattelette tästä?

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201802162200751557_pi.shtml

Ei hyvältä näytä.
7292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vasurithan uhosivat parantavansa maailman, miten se nyt onnistuu oppositiosta?
Ja miksi vasurit joutuivat oppositioon, kun pettivät Suomen.

Äänestä

Tuo on järkevää, loppuu se sunnuntaiautoilu. Tiemaksut voisi vähentää työmatka kuluina verotuksessa. Tärkeää on että teiden viihdekäyttö loppuu ja tilaa jää ammattiliikenteelle.

Samoin autokanta uudistuu, kun romuautoilijoita ei kiinnosta maksaa tietullia joka on enemmän kuin auton hinta.

Äänestä
  • Tuo niitä kokkelin ajamia rahansiirto politiikkaa ja eu vallan siirto käteisille. Miten kävi saarivaltioiden yksityistämisessä rataverkossakin, täysin perseelleen kaikki, rahat piti saada veroparatiisiin piiloon hyvälle veljeille.

    Äänestä

Jos edellä kuvattu systeemi tulee, niin se on minun autoiluni kohdalla kansalaistottelemattomuuden paikka. Ja suosittelen sitä muillekin.

Äänestä

Kyllä menee mallilleen tämän hallituksen toimet.Pitääkö Suomen kansa ajaa toisten maiden omistukseen herrojen hurjuudella?

Äänestä

Varmasti kaikki muistaa entisen liikenneministerin sekoilut kun Ollilan työryhmä vei tätä vähäälyistä kainuun isopersettä kuin litranmittaa onneksi hanke kariutui ja Vasurit saivat lähteä hallituksesta tynaroinnille tuli loppu.

Äänestä

Pähkähullu ajatus. Olisi syytä muistaa esim., millaiseen kaaokseen Britannian rautatieliikenne ajautui, kun kiskoliikenne yksityistettiin.
Suomessa on todetu hyväksi (mm. Lahden moottoritie) ns. elinkaarimalli. Siinä valtio ostaa yksityiseltä tien rakentamisen ja kunnossapidon pitkäksi ajaksi. Tälllöin valtio voi valvoa, että tie pysyy kunnossa. Lahden tiekin valmistui ennätysajassa suunniteltua aikataulua nopeammin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


maamyyntikuntoonko kirjoitti:

Mitäpä ajattelette tästä?

http://www.iltalehti.fi/politiikka/201802162200751557_pi.shtml

Ei hyvältä näytä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu