Tämä ei ole oikein

Minua kohtaan, eikä myöskään sinua kohtaan.
Et ehkä ymmärrä mitä tarkoitan.
Mitä sinä siitä ymmärrät että minä rakustun sinuun nainen.
Sitähän sinä halusit että rakastuisin sinuun.
Yritän van selittää sinulle miltä minusta tuntuu, vakka paskaako sä siitä välität.
Sinulle on yksi hailee miltä minusta tuntuu .
Sinähän ajattelet vain itseäsi, ainahan ihminen ajattelee enemmän itseään.
Vieläkö jatkan tätä yksin ...
9681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juuu.....
Olet näköjään nähnyt Annen.........
<3

Äänestä
  • Ei ole sen niminen.

    Äänestä

kuka on rakastunut, niin asiaa voisi jotenki koittaa työstää ja miettiä mitä olisi tehtävissä. Mulle ei kukaan ole kertonut sellaista.

Äänestä
  • Kohde tietää.

    Äänestä

  • Kieltää sinulta vai itseltään?

    Äänestä

Nyt jos yhteen kysymykseen vaikka vastaisit ap:

"Sitähän sinä halusit että rakastuisin sinuun."

Nyt olis paree selittää tämä lause juurtajaksain. Vad menar du?

Jos tämä nainen, jolle kirjoitat, sinua rakastaa, hän taatusti välittää miltä sinusta tuntuu.

Äänestä
  • Tottakai välitän jos olet tosissasi...

    Äänestä

Mutta niin tuollaiset huvitus-veikkaiset esim. jääkiekkopeleistä voivatkin olla hyviä piristeitä palstalla.

Olipa todella jännä kun tuo ennustaja-eukko Noora Karma tipahti, aika huono on ennustamaan jos tuollaistakaan ei voinut arvata :)

Kiitos, ja ole hyvä <- nopeussanonta, toisen ei tarvitse sanoa kohteliaasti tuota ole hyvä jos sanoo itse, aika epäitsekästä sinänsä kyllä jos sanoo toisen puolesta.

Äänestä

Ymmärrätkö itsekään..
Kait hän on myös rakastunut sinuun tai näin voisi olettaa. Ja tottakai hän silloin välittää miltä sinusta tuntuu , sitähän se rakkaus on.
Sehän siinä on kun tunteet tulee , ei niille vaan voi mitään , eikä niillä ole järjen kanssa tekemistä.
Mikä siitä tekee niin vaikeaa?
Teidän pitää keskustella irl:ssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävääon kirjoitti:

Minua kohtaan, eikä myöskään sinua kohtaan.
Et ehkä ymmärrä mitä tarkoitan.
Mitä sinä siitä ymmärrät että minä rakustun sinuun nainen.
Sitähän sinä halusit että rakastuisin sinuun.
Yritän van selittää sinulle miltä minusta tuntuu, vakka paskaako sä siitä välität.
Sinulle on yksi hailee miltä minusta tuntuu .
Sinähän ajattelet vain itseäsi, ainahan ihminen ajattelee enemmän itseään.
Vieläkö jatkan tätä yksin ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu