Olen ollut koulussa 6 vuotta kiusattuna.

LifeAdwise

Olen ollut koulussa 6 vuotta kiusattuna. Eikä se siihen lopu, ja opettajatkin huutaa mulle. Olisiko kiltti jotain juttua sanoo äidille ettei tarttis olla siellä kiusattuna? En haluais seittemää välkkää olla vaan nurkassa yksin, eikä mulla sisaruksiakaa oo.. 😖

8

1770

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Loppunu

      Kyllä murkkuikä menee ohi ei opettajat sit enää huuda.

    • Hei LifeAdwise!
      Oletko kertonut äidillesi millaista sinulla on koulussa? Se voi jo paljon auttaa että kerrot avoimesti mitä koulussa tapahtuu.
      Apua voisi myös olla koulun kuraattorista, jolle voi aina mennä tällaisissa asioissa juttelemaan. Koulukiusaamista ei tarvitse hyväksyä, kannustan rohkeasti ottamaan asian esille!
      Kovasti tsemppiä, toivoo Api Ylä-Savon Saappaasta

      • homonpylly

        mitä jos mun äiti on kuollu


      • Pekka1968homo

        Koulukiusaaminen tulee hyväksyä koska minun aikanani se vain valmisti minut mieheksi nykyään minä hakkaan kaikki jos muinua kehtaa haukkua
        Terveisin 50 vuotias mies Vantaalta


    • peliseis

      Ei missään tapauksessa pidä alistua koulukiusaamiseen. Siitä on tehtävä loppu tavalla tai toisella. Kiusattu ei ole kusipää vaan ne kiusaajat.

    • viisasaikuinenneuvoo1600

      Minuakin kiusattiin aikoinaan koulussa, enkä koskaan uskaltanut kertoa siitä vanhemmilleni tai opettajille, koska asiaa pidettiin häpeällisenä "kantelemisena". Nyt kun jälkeenpäin mietin, niin todellakin olisi pitänyt kertoa kiusaamisesta kaikille aikuisille, varmasti olisi kiusaaminen loppunut jossain vaiheessa. Silloin hävetti että olin kiusattu, vaikka oikeasti kiusaajien olisi pitänyt hävetä!

    • teleskooppipamppuu

      Voisit jo pikkasen pistää vastaan ennen kun sun yliopisto-opinnot loppuu.kuusi vuotta kiusattu ja olet jotain 27 joten etköhän ryhdistäydy

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1632
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1012
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      904
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      333
      809
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    Aihe