Kuinka monta...

...alkoholiannosta on 0,3 l Koskenkorva-pullo? :/
3346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tollasta pullo kokoa ei mahda olla edes olemassa,mutta itse asian,eli yksi annos on 4 cl laske itse.

Äänestä
  • Kossua saa nykyään vähän kaiken kokoisissa pulloissa. 0,33 l ei oo ees taskumattimalli.

    Äänestä

Vastasin jo taannoin tähän viestiin! kas, kun sitä ei näy. Annos on 4 cl , 30 cl jaettuna 4:llä on 7 ja jää 2, joten 0,3 litraa on 7,5 annosta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siru kirjoitti:

...alkoholiannosta on 0,3 l Koskenkorva-pullo? :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu