Sulla on sellanen

Katse ja silmät että alkaa heikottaa. Onneksi en nää sua :)
13957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Näin vois ajatella eräästä... samassa tilassa olokin kohottaa pulssia, häiritsee keskittymistä ym. ym. Onneksi en nää sua :)

Äänestä
  • Veikeää, että joillakin pulssi tykyttää, keskittyminen herpaantuu, pää tyhjenee jne "ihastuksen" lähellä.. Eikö tuo paremminkin ole jännitystä ? Ja eikö olo ole silloin epämukava pikemminkin, kuin ihastunut ? Sitten jotkut vielä sanovat että ovat ihastuneita - ihastuksen tunteeseen-.. Tuoko on se tunne mihin he ovat ihastuneita ? :)

    Mun ahdistais tuollainen kohtaaminen. Itsellä ainakin ihastuminen, tuo hyvän olon tunteen, (molemmille) aika pysähtyy, ja saa kokea toisen välittömän läsnäolon, luonnollisuuden, iloa ja riemua jne ja rauhan, ilman mitään epämukavia oloja.

    Äänestä

  • Pelurit, joilla ei edes tunteita oo on varmaan tommosia lunkisti ottavia ja pelurin suuntaanhan jokaisen katsiikin pyrkiä. Kuten sanoit on paljon helpompaa, kun ei oo mitään suurempia tunteita ja silleen sekstailla ja seukkailla.

    Äänestä

  • Tärinätsikseen kirjoitti:

    Veikeää, että joillakin pulssi tykyttää, keskittyminen herpaantuu, pää tyhjenee jne "ihastuksen" lähellä.. Eikö tuo paremminkin ole jännitystä ? Ja eikö olo ole silloin epämukava pikemminkin, kuin ihastunut ? Sitten jotkut vielä sanovat että ovat ihastuneita - ihastuksen tunteeseen-.. Tuoko on se tunne mihin he ovat ihastuneita ? :)

    Mun ahdistais tuollainen kohtaaminen. Itsellä ainakin ihastuminen, tuo hyvän olon tunteen, (molemmille) aika pysähtyy, ja saa kokea toisen välittömän läsnäolon, luonnollisuuden, iloa ja riemua jne ja rauhan, ilman mitään epämukavia oloja.

    Kommentoisin sen verran, että eihän tuo ole se ihastuksen tunne, vaan ainoastaan sen aiheuttama sivuoire. Ainakin itse miellän näin. Mulla käy juuri noin, viimeksi tänään. Eikä kyse ole ujoudesta, en ole mitenkään erityisen ujo, vaikka olenkin vähän mallia seinäruusu.

    En ole kyllä kokenut näin voimakkaita fyysisiä reaktioita koskaan aiemmin ollessani kiinnostnut jostakusta, eli ei tämä ole mikään vakiojuttu. En myöskään nauti noista "oireista" mutta nautin kyllä muuten hänen tapaamisestaan. Vähän sitten vain häpeän jälkikäteen miten hölmösti tuli taas sanottua tms. :)

    Kyllähän tuo ohi menisi, jos oikeasti viettäisi aikaa yhdessä, mutta niin ei ole tapahtumassa. Tai oikeastaan ei menisi ohi, vaan tunteet luultavasti syvenisivät ja intohimo pääsisi valloilleen. Tuo siis vain omasta näkökulmastani, hänen tunteensa ovatkin aivan eri juttu.

    Äänestä

  • hyvävastaus kirjoitti:

    Pelurit, joilla ei edes tunteita oo on varmaan tommosia lunkisti ottavia ja pelurin suuntaanhan jokaisen katsiikin pyrkiä. Kuten sanoit on paljon helpompaa, kun ei oo mitään suurempia tunteita ja silleen sekstailla ja seukkailla.

    Korjataan nyt vielä tuo asia alta pois, että tiettyjen henkilöiden seurassa saan itsekin nuo "ihastumisen oireet" , ja edellä mainittuja kohtaamisia on enemmän, kuin niitä joissa on rauha maassa. Mutta todellakin, vain tuo - rauha maassa , mahtava olo jne oireisto -mystinen kohtaaminen on ehdottomasti omalla kohdalla sitä todellista, oikeaa ihastumista.

    Jos se tekee pelurin, niin pelaan todella harvoin :) :)

    Äänestä

Kyllä niihin tottuisi, kun todella usein näkisi.

Äänestä
  • Eikä tottu. Tuijottelisin vaan häntä lumoutuneena :)

    Äänestä

  • No, ei sitten muutaku pötkölleen vaan.

    Äänestä

  • Voistarvitatukee kirjoitti:

    Eikä tottu. Tuijottelisin vaan häntä lumoutuneena :)

    Häntä lumoutuneena ? :) :) :D :D

    Äänestä

  • Onkosullahäntä kirjoitti:

    Häntä lumoutuneena ? :) :) :D :D

    Niinhän se oli, viisi häntää huiskimassa :D :D

    Äänestä

Milloin oot viimeksi nähnyt?

Äänestä
  • Viime viikolla nähtiin kuin niin?

    Äänestä

Ootko mies vai nainen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voistarvitatukee kirjoitti:

Katse ja silmät että alkaa heikottaa. Onneksi en nää sua :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu