Suomelta meni lähes varma finaalipaikka

pokke_

Jos olisi tänään voittanut Kanadan, olisi pelannut välierässä Saksaa vastaan. No, hyvä että Tre Kronorkin putosi.

4

347

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • josJaJos

      Jos Suomen joukkueessa olisi ollut niitä leijonia lampaiden sijaan,suomalaiset olisivat pelanneet mitalleista. Suomen valmentaja oli onneton , samoin olivat pelaajat. Mitä näitä jossittelemaan.

      • pokke_

        Mistä helvetin mitalleista?


    • pelimiesnumberone

      Juhamatti Aaltonen olisi pystynyt tekemään ratkaisevan maalin. Samalla tavalla kuten esimerkiksi 2014 Sotsissa Venäjää vastaan.

      Ratkaiseminen on kyky mihin pystyvät ne jotka siihen pystyvät. Siihen eivät pysty Sakari Manninen eikä Veli-Matti Savineinen (mikä oli tiedossa, mutta tuli ylimääräisen kerran todistettua). Kun on nähty, että joku pystyy ratkaisemaan, ei sitä saisi unohtaa esimerkiksi sen takia, että asenne tai tukkamalli tai vastaava on jonkun mielestä väärä.

      Joukkueessa oli muitakin täysin turhia jätkiä. Käsittämättömät valinnat Marjamäeltä... Jääkiekko on miesten peli ja kun on valmentaja, joka on päättämätön ja heikko, eikä uskalla valita parhaita miehiä mukaan vaan kuuntelee juoruamista, niin potkut semmoiselle persauksille van niin että tömähtää.

      Ei tule Marjamäkeä ikävä

    • Faktajuttu

      On,ettei tällä hetkellä löydy kunnon pelaajia, eikä myöskään valmentajia Suomesta. Suomen valmentajat ollaan nyt nähty, eikä näillä taidoilla SM-liigaa pidemmälle edetä. NS. "leijonat" voivat röyhistellä rintaansa kameroiden edessä, mutta se ei auta yhtään pelaamisessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2997
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2931
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2357
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1853
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1709
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1654
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1576
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1255
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1236
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1070
    Aihe