Seuskan mukaan Jere Karalahti on käytännössä maksanut kaikki velkansa ihan yhtäkkiä. Vielä viime kuussa oli tonneja rästissä, nyt kaikki maksettu. Ihanaa kun on tyttäret saanu rahansa :)
Jere on maksanut elarit!
Älkkk
8368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"käytännössä" joo. Käytännössä on narkkari-pelle.
Onhan se hyvä, ettei päiväkodin johtajalla ole enää elatusmaksut rästissä. Tuleeko Oksanan ja Jeren tytär isänsä päiväkotiin?
Jeremias Ensimmäinen :-)
Päiväkoti on varmaan tarkoitettu ns. "parempien perheiden" lapsille ja sinne on jo jono ilmoittauneita, että viimeiset saattavat joutua odottamaan paikkaansa vuosia. Erityisesti kiinnitettäneen huomiota eri alojen lahjakkuuksiin ja pyritään auttamaan heitä kehittämään itseään tulevaa koulutuspaikkaa ja ammattia ajatellen. Onhan äiskän kaverinakin tunnettu julkkis Martina ja eikös äitikin harjoittanut jotain fitnessiä. Iskä on omalla alallaan ansioitunut ammattilainen. Että tuskin niin "hianoon" paikkaan on asiaa meikäläisillä taviksilla.
Parempien perheiden kakarat ei ole Keravalla päivähoidossa. Juntit saatana, jotain tasoa juttuihin.
Meinaakko, että nää "parhaat" makaa himassa työttöminä lapsiaan hoitamassa?
"Parempien perheiden kakarat ei ole Keravalla päivähoidossa. Juntit saatana, jotain tasoa juttuihin."
Et sitten ymmärtänyt ironiaa - tai edes huumoria?
Joko olis rahoitus uudelle päiväkodille järkätty ja niistä pikkusiivu maineen puhdistukseen irrotettu??
Tosin edelleen kirjan mainostus jatkuu, monesko painoson tulossa :)