Onko huisimpaa nähty aikaisemmin yksissäkään olympialaisiassa, että herrasmiesurheijamme yltävät vain pistesijoille.
Kun ollaan noin kaukana herrasmiehemme eivät pääse edes metsiä myöten tarpomaan suomenmaan kamaralle.
Naiset pelastivat olympialaiskunniaamme!
13
253
Vastaukset
- met.viä.näytämmä.MIEHET
Elä lyö lyötyä lukkoo viitakon tieto-oppaassa.
- hyvä-että-kisat-loppuu
Iivo Niskanen sanoo tietävänsä mitä 50 kmhioihtoon tarvitaan. Saattaa olla että etenkin norjalaiset sen tietävät. He ovat jo kuten ruotsikin saaneet tavoittelemansa.
Voivat rennolla mielellä lähteä kisaan. Meillä pakkovoittamisen paineet päällä. Ei mitään huolta; urheiluahan tämä vaan on.
Naiset tosiaan pitivät meitä ilmeisesti palkintokorokkeilla. Jos on, jälleen uutta talviurheiluhistoriaa on kirjoitettu uusiksi.- lisämitali_tuloo
Pitää perittää hiukan. Sani Jauhojärvi sanoo, mitali Iivolle on tulossa,erittäin todennäköisesti se on kultainen. Jauhoon me luotamme, Jauhoon uskomme.
- kivaa.katsella
No niin. Onneksi aloittaja oli väärässä.
"Onneksi aloittaja oli väärässä."
Aloittaja taitaakin olla telkkarin säätiedotuksen laatija/lukija, tai sitten hän, joka oli varma, että Väyrystä kannattaa pressaksi yli 90% suomalaisista.
Tässä vieläkin pyyhin kyyneleitäni poskilta, sillä oli se upeaa seurata.
Tästäkö muuten kirjoiteltiin, että murre särähtää korviin; "Sani Jauhojärvi sanoo" vaikka nimi lieneekin Sami. Jokatapauksessa aluksi yritin matkia hänen puhettaan mielessäni, mutta vaikeaa se oli, kuten kaikki vierasperäiset sanat yleensä, mutta minusta se oli aivan ihanan kuuloista, kuten kerran ollessani Rauman torilla ja kuuntelin siellä paikallisten puhetta, jota en edes ymmärtänyt, mutta salaa täytyi "hihaan nauraa", koska en olisi pystynyt perässä toistamaan.- Kyrönkorpi
Kristiina23 kirjoitti:
"Onneksi aloittaja oli väärässä."
Aloittaja taitaakin olla telkkarin säätiedotuksen laatija/lukija, tai sitten hän, joka oli varma, että Väyrystä kannattaa pressaksi yli 90% suomalaisista.
Tässä vieläkin pyyhin kyyneleitäni poskilta, sillä oli se upeaa seurata.
Tästäkö muuten kirjoiteltiin, että murre särähtää korviin; "Sani Jauhojärvi sanoo" vaikka nimi lieneekin Sami. Jokatapauksessa aluksi yritin matkia hänen puhettaan mielessäni, mutta vaikeaa se oli, kuten kaikki vierasperäiset sanat yleensä, mutta minusta se oli aivan ihanan kuuloista, kuten kerran ollessani Rauman torilla ja kuuntelin siellä paikallisten puhetta, jota en edes ymmärtänyt, mutta salaa täytyi "hihaan nauraa", koska en olisi pystynyt perässä toistamaan.Aamiaispöydässä kuulin hienot selostusuutiset olympilaisista. Tippa linssiin siinä herui, niin nurheiluhullu olen. Veljen vaimo on Enontekiön Hettan kylästä. Kilvalla matkimme hänen sanontojaan.
- Lemmenkäinen
Hillevi hiirestä huomataan, että nainen on nainen aina vaan :-*
- viljakainen
Ahaa, ahaa ahaa.
Paljon ehti Jauhojärvi sanoakin kun "kissaa käytiin" niin kuin Sami sanoo.. Hauska ilmaisu kisasta. Koirat esiintyvät kisoissa paljon, kissat eivät talvella koskaan.
En Samia kovin ylistäisi. Kultaa Iiron kanssa ,aikanaan,hiihti, mutta pieni varjo jäi kaatumisista.- sekoilet
Kuka IIRO ?
- niinpäniin1-0
Montako kultaa naiset sai?
Vain kullilla on merkitystä.- Viatonsivullinen
Vähätellen sanottu, yäk!
- miesfanittaja
Viatonsivullinen kirjoitti:
Vähätellen sanottu, yäk!
En tiedä onko koskaan aikaisemmissa arvokisoissa naiset pelastataneet kuilun partaalta kuten nyt Pyeong Changissa. Hyvä upeat naisemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991736
- 741494
- 501427
- 581346
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041308SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p10988- 36847
- 60781
- 49774
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755