Suiomi on valloitettu

ja miehitetty ja myyty.

Suomi hävisi Jatkosodan bolseviikeille ja jatkoa sille on seurannut .. ilman ainutta laukausta.
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Libanon on varoittava esimerkki miten valtion voi käydä. Libanon oli ikivanha kristitty valtio jossa oli toimiva demokratia ja mm. Lähi-Idän paras yliopisto jonne tuli opiskelijoita kaikista arabimaista.

V.-67 Libanon teki kohtalokkaan virheen ja otti vastaan 600 000 sotaa pakenevaa muslimipakolaista. Nämä liittoutuivat maassa jo asuvien muslimien kanssa ja aloittivat sodan kristittyjä vastaan. Kun kristityt kysyivät miksi teette näin, mehän autoimme teitä, vastasivat muslimit, että te olitte naiiveja idiootteja.

Kristityt hävisivät sodan. Heitä pakeni paljon omasta maastaan koska muslimit tappoivat kristittyjä pelkästään siksi, että he olivat kristittyjä, ja lapsia yhtälailla.

Nyt Libanon on valtiona yksi persereikä (sorry my French) ja niitähän Lähi-Idässä riittää. Yhteistä tekijää ei tarvitse kauaa miettiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sisältä.Syöty kirjoitti:

ja miehitetty ja myyty.

Suomi hävisi Jatkosodan bolseviikeille ja jatkoa sille on seurannut .. ilman ainutta laukausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu