Elämässään epäonnistuneiden, säälittävien ja katkeroituneiden vanhojen äijien rukkufoorumi, jonne suoltavat paskaa päivät läpeensä. Pitäisi lailla kieltää.
Sexwork.net
13
6803
Vastaukset
- ym____
Sexwork.net on niin AM.
- poikaparka
Kertoisitko mikä tekee sinun elämästä ja itsestäsi niin mahtavan että kaikkien pitäisi ottaa sinun elämäsi roolimalliksi?
- hfas
Sexwork.net on hyvin miessovinistinen ja naisvihamielinen sivusto. Huoravihaa ja naisvihaa täynnä, sekä miesten keskistä, naisia sortavaa, solidaarisuutta, eli homososiaalisuutta. Tuli mieleen sitä lukiessa, että se on tällaisten äititraumatisoituneiden miesten kohtaamispaikka, jossa purkavat irrationaalisesti käsittelemätöntä pahaa oloaan. Minusta tuntuu, ettei huorat ole näille miehille pelkästään mitään "pusseissa" olevan paineen purkauskohteita, vaan myös käsittelemättömän vihan ja pahan olon purku kohteita.
- mikroaggressiivinen
Tuon väitteen paikkansapitävyys on helppo tarkistaa käymällä itse sivustolla. Feministeillä on tapana nähdä naisvihaa, miessovinismia ja mikroaggressioita esimerkiksi kaupan jonossa.
- kanalauma
Haha, mitä vielä. En ole nähnyt kovin montaa paikkaa jossa nainen asetettaisiin yhtä paljon jalustalle. Tietysti on aina joku yksittäinen, joka ajautuu sanaharkkaan jonkun herkkänahkaisen hupakon kanssa, mutta sitten paikalle karauttaa ainakin pari ritaria säihkyvän valkoisissa haarniskoissaan puolustamaan neitonsa kunniaa ja pistävät "häirikön" kuriin. Siellä on väsyttävän paljon draamaa näiden kuningattarien kanssa, jos joku erehtyy siihen osallistumaan.
- Orkideatarhuri
Ne naiset eli hupakotkin siellä Sexwork.netissä keskustelee eikä näytä kauheesti kärsivän asiakkaidensa eli turskien panojuttuja ja kokemuksia sivulla mainostavista escort-seuralaisisista sekä paikallisista Thaihieromoista, strippiklubeista ym. Maksulliset naiset ovat harrastus jareastusten joukossa. Toiset käy kalastamassa tai katsomassa lätkää, toiset taas panemassa kauniita naisia. Mikään noista harrastuksista ei ole ilmainen.
- OmaSexworkFoorumi
Pitäisikö naisille saada oma foorumi, jossa voisivat kertoa Gambianmatkoistaan, tai onko sellaisia jo?
Moralisoivat naiset käyvät esim. Gambiassa ja leikkivät tyttöystävä-poikaystävä leikkiä paikallisten seksikaupan miesten kanssa ja tietenkin näille "poikaystävälle" annetaan ilman kumia. Gambialainen iso aisa ja roinat ykkösessä tai kakkosessa aiheuttavat haavaumia ja Gambian Hiv-tilastot ovat paljon esim. Thaimaata mustemmat (kielikuva). Thaimaassa huorissa tai hieronnassa käyvä Uolevi sentään tajuaa olevansa maksullisen ammattilaisen kanssa hommissa, eikä varmaan ensimmäisen sadan joukossa, joten suurin osa huorapalveluja ostavista miehistä ymmärtää käyttää kumia, vaikka hiv ei mieheen edes yhtä helposti peruspanossa tartu kuin naiseen, joka saa ilman kumia roinat sisäänsä loveen tai naaliin. Sen sijaan siideripissis Gambiassa ei tiedosta ostavansa seksiä nuorilta gambialaismiehiltä, vaan kuvittelee ja valehtelee itselleen olevansa vain tämän "tyttöystävä" matkansa ajan, vaikka tarjoaakin tälle ravintolassa, ostaa juomaa ja lahjoja ym. palkkioksi seksistä ja seksiseurasta."
- tgrtgr
Löytyy pimuja ja toimii.
- SWdumari
Niinpä. Ainoa paikka, missä ihan taviksen oloiset naiset saavat huomiota miehiltä.
Siis ei ole. Itse en koskaan ole maksullisia seksipalveluja tarvinnut, mutta käyn noilla foorumeilla kirjoittelemassa kyllä. Mielestäni siellä nimeomaan kunnioitetaan naisia, seksityöläisiäkin, joita siellä suurin osa naiskäyttäjistä onkin. Keskustelut ovat rentoja, rohkeita, asioista puhutaan niiden oikeilla nimillä häpeilemättä. Ja siellä saa kyllä palautetta ja lentää pihalle jos ei osaa käyttäytyä. Moni muu foorumi voisi mallia ottaa.
- Mbytggu
Käykää lukemassa niitä ketjuja ennen, kun otatte kantaa suuntaan tai toiseen.
- Law_and_Order
Taas mainostetaan, poistoon. Koko viestiketju.
- Anonyymi
Kun postimerkin ostaisit ei mitään väärää ole
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1324772Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka803504Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b591624Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja71511- 991334
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek1931093- 1931083
Martina Aitolehti paljastaa ex-avoliitosta - Karu seuraus tyttärille
Martina Aitolehti erosi luksuselämää viettäneestä liikemies Stefan Thermanista v. 2020. Aiemmin hän oli naimisissa media1011038Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma1341003Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552969