Kuka voittaisi kisat, jos kilpailijoina olisivat viime vuosina menestyneet:
1. Henna Ylilauri
2. Mira Salo
3. Krista Järvinen
4. Piritta Hannula
5. Suvi Miinala
6. Heidi Willman
7. Suvi Hartlin
8. Elina Nurmi
9. Hanna Ek
10. Susanna Laine
1. Henna Ylilauri
2. Mira Salo
3. Krista Järvinen
4. Piritta Hannula
5. Suvi Miinala
6. Heidi Willman
7. Suvi Hartlin
8. Elina Nurmi
9. Hanna Ek
10. Susanna Laine
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mira Salo. Yksi kauneimmista misseistä ikinä.
Noista vaihtoehdoista ehdottomasti 6!
Suvi Miinala.
Henna Ylilauri on muuten myös yksi rumimmista misseistä,joita on ikinä näytillä ollut!
Ihan kammottava turpavärkki ja rumat pienet silmät,syvällä päässä.Kasvojen luusto huonon mallinen.
Minustakin Henna on ruma missi. Mutta mielestäni Suvi Miinala on yksi kaikkien aikojen rumimmista miss Suomista, aivan kauhean näköinen naama.
Suvi Miinala 2000-luvun kaunein missi.
on kaikista kaunein!
Krista Järvinen kaunein ja Mira Salo toiseksi.
Miksi listalta puuttuu Anna Strömberg, parin vuoden takainen miss suomi, kun kerta joukossa on vanhempiakin missejä? Anna on niiiin kaunis. Ja Hanna Ek ja Henna Ylilauri ovat vähän samaa sarjaa - ihania.
Silloin kun Suvi valittiin Miss Suomeksi, niin se oli mun mielestäni aivan huono valinta. Se näytti mun silmään hirmuisen rumalta, naama ei vaan miellyttänyt, silmät jotenkin tyhmän malliset. Samoin esim. Karita Tuomola.. sillä ei näyttänyt olevan ylähuulta lainkaan ja se oli vaan ruma. Nyt nää molemmat naiset ovat vuosien varrella löytäneet parhaat puolet itsestään. Osaavat meikillä esim. piilotella huonoja ominaisuuksia. Muutenkin ovat erittäin naisellisia ja varmoja esiintyjiä. Se näkyy.
No sitten esim. Henna Meriläinen, Heidi Villman ja Anna Strömberg.. hekään eivät olleet minun missisuosikkejani, eivätkä ihan vielä ole puhjenneet kukkaan minun silmissäni.
Ei Henna Ylilauri. Kavot huonon malliset, samoin silmät. Hyvin tavallinen.
Mira Salo on upea, kaunis ja puhuu ihanasti. Kauniita mielipiteitä. Hyvät mahdollisuudet.
Krista Järvinen. Upea hymy, aurinkoinen, säteilevät silmät, mutta vartalo ihan liikaa, pikkuruinen suu. Ei.
4. Piritta Hannula. Kuvissa aivan upea kaunotar, luonnossa lavalla nähtynä aika voimakkaat piirteet, jykevä leuka hieman häiritsee. Ehkä.
5. Suvi Miinala. Kylmä, vähän nukkemainen, kaunis ja sievä, pää alhaalta aika leveä. Oudot silmät. Mahdollisuuksia.
6. Heidi Willman. Ei, tätä en tajua. Ei niin missimäinen. Ohuet piirteet, kulmat ja nenä erityisesti häiritsevät.
7. Suvi Hartlin. Ei, pärjännyt kai herttaisuudellaan, ulkonäkö tavallisen tallukan.
8. Elina Nurmi. Ei, voimakas leuka häiritsee, hiukset sävyttömän kalseat. Sopivampi johonkin seksibabe-kilpailuun kuin missiksi. Hyvä esiintymään.
9. Hanna Ek. Ei, liian vaatimaton. Huikean kauniit kasvot, huono esiintyminen, huono kävely, vartalossa työstämistä. Hyvä, ettei kohumissi!
10. Susanna Laine. Upeat kasvot, luonnonkaunis, hyvä esiintyjä. Vartalossa parantamista, mahdollisuuksia.
Michael Jackson. Niiiiin nätti!