Enni Rukajärvi/27v,käytöstavat

Katsokaa tuota naista,jo 27 vuotias ja käytöstavat aivan ala-aste tasolla.
Presidentti Niinistön vastaanottopuheen aikana lentokentällä,onko kellään muulla pipoa päässä kuin Ennillä?Ei ole,muut osaavat kunnioittaa tilaisuutta ja puhujaa muuta Ennillä ei mitään käytöstapoja.Ja turha tulla sanomaan että kuuluu lajin tyyliin.
Voi kuulua mutta ei tuollaisissa tilaisuuksissa,hyi hemmetti mitä käytöstä.
311966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Onko kukaan nähnyt sitä ilman pipoa.... nukkuukohan se pipo päässä?

1Äänestä

Jos Ennillä on pälvikalju ?

Äänestä

Etköhän on tytön brändin mukaista käytöstä, turha nipottaa.

Äänestä
  • ... että mitä sanoit?

    Äänestä

  • Tuskin on akateeminen koulutukseltaan.

    Äänestä

Sitä tässä ollaan itse kukin ihmetelty, että miksi pipo pitää olla päässä aina ja joka tilanteessa, sisälläkin ja varsinkin juhlatilaisuudessa.

Tulee mieleen Veltto Virtanen, jonka ideologina oli pitää myssyä päässä eduskunnan istunto salissa ja eikä suostunut ottamaan, vaikka puhemies pyysi.

Amis koululaisilla tämä pipon ja hupparin pito on tuiki tavallista ja kuuluu kaiketi nuoriso kulttuuriin, mitä lie Hippi ideologiaa.

Ainakin siihen aikaan kun itse olin koulun penkillä, niin lakki tai pipo ei saanut olla päässä. Ensimmäisenä koulupäivänä ammattikoulussa kun joillakin oli huput ja pipot päässä tervetulo tilaisuudessa liikunta salissa, niin rehtori otti ensimmäiseksi esille sen, että ottakaapa pojat pipot pois, täällä ollaan sivistyneesti.

Samoin kummastuttaa, kuinka oikeussalissa saa käyttäytyä miten haluaa vetämällä pipot ja hupparit pään suojaksi.

1Äänestä

Et oppinut äidinkieltäsi edes ammattikoulussa...

Äänestä

Eräs kundi eräässä koulussa kauan sitten sanoi pakollisen lippalakkikäytön tunnin aikana johtuvan likaisista hiuksista!.
Ennillä on varmaan oma syynsä!?.

1Äänestä

Kakkua myös veteli naamaansa presidentin vieressä, pipo oli syödessäkin päässä. Näille vois joku Hiihtoliitto tms. järjestää käyttäytymiskoulutusta ennen kisamatkaa.

1Äänestä

Näyttää menneen kotikasvatus pieleen tai jos sitä on ollut,ei ainakaan ole perille mennyt.
Ennin käytös häpeäksi koko Kuusamon näkyvyydelle.Kun tuolla tasolla edustetaan,edustetaan Suomea,Kuusamoa,sponsoreita,lajia.
Toivottavasti sponsorit huomioivat seuraavan kerran neuvottelupöydässä tuollaiset asiat miinus merkkisenä,kun neuvotellaan eurokorvauksista.

Äänestä
  • Sinähän et edes mitään maksa.

    Äänestä

Mitä kunnioittamista siinä Niinistössä on? Hoitaa hommiaan. Naiset pitävät hattua päässä kirkossakin. Ei Niinistö ole mikään jumalaa korkeampi.

1Äänestä

Okei - jo riittää!!!!

1Äänestä

Suomi, tämä pikkusieluisten ja kateellisten luvattu maa.

Niiasko se edes?

1Äänestä

Enni toi korean olympialaista mitalin ja näitä mitalin saaneita tässä tilaisuudessa haluttiin muistaa Niinistö halusi kunnioittaa mitalisteja ja Enni toimi asialleen uskollisena eikä se muille kuulu kuinka toimii.
Velto Virtasen ruskea "paskeri" aiheutti aluksi polemiikkia mutta nyt se taitaa olla jo normaalia.
Eikä tuo tilaisuus mikään linnan juhla juttu ollut. Enninä en edes menisi noihin kekkereihin.

Äänestä
  • Ja muutko eivät toimineet asialleen uskollisena ja pitäneet pipoja päässä?
    " Enninä en edes menisi noihin kekkereihin."-aivan,kannattaisi olla tuollaisilla käytöstavoilla poissa.Kannatan.

    1Äänestä

Taitaa joitakin harmittaa kun Enni pärjäsi? Onhan eräs Ville Haapasalokin pärjännyt. Hän onkin Putinin suosiossa ja pääsee sellaisiin paikkoihin Venäjällä, mihin muilla ei ole asiaa. Villellekin muutamat huonolla itsetunnolla varustetut ovat niin pirun kateellisia. Heidän passaa mennä ja yrittää omilla avuillaan tulla tunnetuiksi. Suomalainen perisynti, kateus jyllää monissa kirjoituksissa. Säälittävää.

Äänestä
  • Ville kuitenkin osaa käyttäytyä, eikä ruokaile pipo päässä.

    1Äänestä

Kuusamo,Enni ja pipo,siinä hyvää mainosta paikkakunnalle.

Äänestä

Rukajärven käytös on aivan lapsellista. Mikäli lajin imago vaatii tuollaista niin ei se sitten ole urheilua.
Lumilautailu pois olympialaisista ja samantien häviää mokomat pösilöt omiin piireihinsä.

Äänestä

Tai suattaahan se olla niinkiin,että tuo piponreuhka on naulattu sen piähän kiinni,mistees tuota tiettää,ei misttään.

Äänestä

Mitäpä savolaisista, mutta onhan ylelläkin kiekossa lippalakkin päässä esiintyvä "asiantuntija", joku kuhta, vai miten päin se nimi menikään.

Äänestä
  • Kuhta tuskin on ruokapöydässä lippalakki päässä.

    1Äänestä

Onko kukaan paikallinen nähnyt Enniä ilman pipoa?

Äänestä
  • joo.

    Äänestä

Tulee todennäköisesti saamaan olympiamitalistina kutsun linnan juhliin itsenäisyyspäivänä. Eiköhän vaan pipo päässä.

Äänestä

Ai että säälittää kui ikäviä taas osataan olla. Aloittaja keksiny enää muuta kitistävää? Komppaan sitä joka mainitsi ettei niinistö mikään jumala ole. Täää aloittajan teksti saa kuusamon vaikuttamaan ikävältä paikalta ku näinki pienestä ulistaan ku teurastettavaksi vietävät siat konsanaan

Äänestä
  • Siat vinkuvat ja röhkivät, mutta eivät ulise. Korat ja sudet kylläkin.

    Äänestä

  • Niinpä.. mitenkä se kehtaa olla mainostamatta energia juomia ja aloitti mainostaa terveellisiä elämäntapoja.. hyi kaikkea ku tommoseen nuoriakin kannustaa ku kasvavat lapset tarvii niitä energia juomia eikä terveellisiä elämäntapoja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eienniä kirjoitti:

Katsokaa tuota naista,jo 27 vuotias ja käytöstavat aivan ala-aste tasolla.
Presidentti Niinistön vastaanottopuheen aikana lentokentällä,onko kellään muulla pipoa päässä kuin Ennillä?Ei ole,muut osaavat kunnioittaa tilaisuutta ja puhujaa muuta Ennillä ei mitään käytöstapoja.Ja turha tulla sanomaan että kuuluu lajin tyyliin.
Voi kuulua mutta ei tuollaisissa tilaisuuksissa,hyi hemmetti mitä käytöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu