Jumalauta nyt on kiire!!!

Taksi Helsingin autoilijat perustakaa osuuskunta. Vain osuuskunta liiketoiminnassa voitte säilyttää yhtenäishinnoittelun. Muu on kartellia tai mahdotonta.
5426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei voi osuuskunta, ei voi osakeyhtiö ilmoittaa samaa hintaa kaikille välityksessään oleville yrittäjätakseille, jos he ovat määräävässä markkina-asemassa. Ei voi niin ei voi.

Äänestä
  • No sittenhän täytyy puolet autoilijoista liittyä perustettavaan Helsingin osuustaksiin eli HOT:iin!

    Äänestä

Älkää jauhako pas....

Äänestä

Kilpailutus on viety markkinaoikeuteen, tais lässähtää tämä Kelan laatima kilpailutus juuri kartellimaisen kilpailutusjärjestelmän vuoksi.

Äänestä
  • Mikä kilpailutus?Eihän niistä kyydeistä voi kilpailla kuin ajovälitykset.Hyvin on homma petailtu.Vapaa kilpailu nääs.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiirettä_kinttuihin kirjoitti:

Taksi Helsingin autoilijat perustakaa osuuskunta. Vain osuuskunta liiketoiminnassa voitte säilyttää yhtenäishinnoittelun. Muu on kartellia tai mahdotonta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu