Kuorma-auton nuppi oli keltainen ja siinä oli pitkä lavetti, jossa pieni työkone. Kuorma-auton kuljettajaa tai asiasta jotain tietäviä pyydetään ottamaan yhteyttä Porin poliisiin p. 050 456 4963.
Pukkaus jälkiä voi olla autossa ja lavetissa. Sen värinen on ollut epäiltävästi Piihovin, Härkätien ja Shellin lähellä parkissa muinoin. Ei vältämättä koske tapaukseen, mutta ei sitä tiedä voipi ollakin.
Kuorma-auto nuppi keltainen ja pitkä lavetti?
14
598
Vastaukset 14
- kielto.paikka
Eihän se Salossa osanut pysäköidäkään oikeaan paikkaan, vaan jätti kielto alueelle parkiin.
- Mietin.vaan
Seppälällä oo sellainen
Vai seppäsellä - pirtu
Shellin vieressä on sellainen ollut parkissa, keltanen vetoauto ja hirmu iso lavetti. Se on aika usein ollut Somerolla parkissa, Shellin huoltomies on jutellutkin, epäiltävästi kuskin kanssa. En tiiä kumpi se vioiksi vallu vai se toinen haalarimies.
- Viiksimiäs
Tarkoitatko sanoa viiksi vallu?
- asiakas.kk
Simmonen oli urheilutiellä parkissa aika usein. Pysäköitty niin ettei nähnyt nesteeltä päin tulijoita ollenkaan. Oli tosi outo tapa ajaa liitymään , kun ei nähnyt tuleeko auto Nesteen suunasta. Olisi se voinut jättää kauemmaksi, ettei Härkätien liikenne vaarannu. Taisi kuljettaja olla jonkun muun kaupan asiakas.
- termol
Shellissä ne ei tieny kennen auto siinä on vaarallisestti jätetty:
- paikka
Eihän ne koskaan ole tienyt, kuka on. Puhutaan kyllä aivan muusta asiasta, mikä ei pidä paikkaansa.
- pavil
Se puhuminen on hämäystä ja tiedon siirtoa muualle, ettei oikea kohde paljastuisi.
- Anteroylistää
Keltainen volvo tosi pitkä lavetti on aina missä sattuu parkissa keskellä tietä ja joskus pysäkilläkin harvoin
- Kii.kalast
Eikö teillä Somerolaisilla ole mitään muuta elämää kuin yhden lavetin seuraaminen,jota oikeasti ei ole edes olemassa.
Koko ketjun aloitushan on taas pistepirkon aloittama ja keksitty juttu. - kilvetön
Tarkoitatko ettei se auto ole kilvissä?
- Halleluujaa
Se on traktorin lavetti
siinä ei tarvitse kilpiä vaikka on volvon perässä - beispiel
Eikös se ole se Volvojen harjotus ratakin siinä Urheilutien ja Kuisman välissä.
Siinä hän ne harjoiteli kaiken näköistä Postin ja Kaupan pihalla. Kukahan omistaa sen piha alueen? - Tyttären1isä
beispiel kirjoitti:
Eikös se ole se Volvojen harjotus ratakin siinä Urheilutien ja Kuisman välissä.
Siinä hän ne harjoiteli kaiken näköistä Postin ja Kaupan pihalla. Kukahan omistaa sen piha alueen?Ne näyttää vaan taitojaa tyttärille takaperin etu perin pusikkoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2872279
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2671339- 221334
- 41846
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i139823Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237729Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa240725- 56560
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46491- 38478