Minulle tuli kaupungilta siirtomääräys että peräkärry joka on kadunvarsi P-paikalla pitää siirtää pois. Katu on päättyvä tie eikä siinä paljoa liikennettä ole, ei myöskään asutusta. Kyseessä on teollisuusalue.
Kärry on katsastettu ja vakuutukset maksettu.
P liikennemerkin alla ei ole aikarajoitusta.
Kuinka kauan tällaisella parkkipaikalla saa seisottaa kärryä?
Jos vien kärryn pois, kuinka kauan sen pitää olla pois että saan viedä kärryn takaisin?
Kuinka kauan peräkärryä saa pitää parkkipaikalla?
Ihmeissäni
3
310
Vastaukset 3
- Minimmillä
Pysäköiminen on sallittu. Siirrät vähintään kärrynmitan, se osoittaa pysäköinninvalvojalle kärryn olevan käytössä ja hallittu. Jos siihenkin paikkaan tulee siirtokehotus, kysy perusteita.
- Ihmeissäni
Näin se on tehtävä. Pelko on tietysti että kärry siirretään muualle siitä huolimatta ja joudun maksamaan kulut.
- NäinOnNäkyleipä
Ihmeissäni kirjoitti:
Näin se on tehtävä. Pelko on tietysti että kärry siirretään muualle siitä huolimatta ja joudun maksamaan kulut.
Jos ei ole laillisia siirtoperusteita ei tule kulujakaan. Voit laskuttaa takaisinhakukulut kaupungilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281326
- 881232
- 79698
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9638- 27637
- 47533
Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä
Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.117516- 19515
- 44505
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115499